YAVUZ'UN ZOR GÖREVİ VE SAKARYA HASSASİYETİ!

AK Parti Sakarya ilçe belediye başkan adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürürken en kritik ve en zor görev kesinlikle Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un.

Büyükşehir’de sürpriz şekilde Ekrem Yüce’nin aday gösterilmesinin ardından şehirde oluşan olumlu hava ilçeler ile devam edip etmeyeceği merak ediliyor. 

İl başkanı Fevzi Kılıç ve 7 ilçe başkanına Adaylık garantisi verilmeden istifa ettirilmesi ve yarışa sokulması sonrasında özellikle bazı ilçelerde dengelerin yeniden kurulabileceği ifade ediliyor.

Biz gazetecilik mesleği gereği gelen bilgileri, edindiğimiz izlenimleri zaman zaman gerek burada, gerekse de sosyal medya da paylaşıyoruz.

Resmi açıklama olmadan biliyoruz ki, yazılan isimlerin bir gerçeklik payı yok. Bunu Büyükşehir örneğinde gördük. Herkes başkaca isimleri ifade ederken, paylaşırken, haber yaparken (biz dahil) bir baktık, Ekrem Bey aday oldu.

Hal böyle iken, süreç devam ettiği son ana kadar, kamuoyunda bir çok şey yazılacak, çizilecek, konuşulacak. Bazıları doğru çıkacak, bazıları ise yine bir takım sebeplerden olmayacak.

Tam da burada bir konuya dikkatinizi çekmek isterim.

O da şu ki, tüm bunlar yaşanırken en başta ifade ettiğim gibi ağır bir sorumluluğu olan AK Parti Genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un adının bir takım çevrelerce farklı farklı anılıyor olması. 

Sayın Yavuz görev bilinci, kişiliği, kılı kırk yaran çalışma disiplini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sarsılmaz bağlılığı ile onun bu alandaki tam bir sırdaşı oldu.

Ben biliyorum ki Ali İhsan bey şu ana kadar konuşulan hiç bir konu da hiç bir aday adayına her hangi bir garantiyi bırakın ima da dahi bulunmamıştır. 

Ancak buna rağmen bazı bir takım çevreler özellikle kamuoyunu etkilemek ya da rakiplerini oyundan düşürmek adına bazı söylentilerin yayılmasını sağlıyorlar. 

Bana da gelen bu duyumlar benim gibi bir çok gazeteci arkadaşın köşesine, tweetine yansıdı. 

Sayın Yavuz’da bu durumda olaylara aniden refleks göstererek bir takım açıklamalar yapmak zorunda hissetti kendini. 

Yavuz’un görevi tabi ki sadece Sakarya ile ilgili çalışmak değil. 

Ama …

Sakarya milletvekili olan biri bu konuda çok fazlaca rahatsız edilir durumda.

Adının bir şekilde böyle anılıyor olması eminim ki kendisini oldukça rahatsız ediyor. 

Bunların önüne geçebilme adına da bir takım açıklamaları sosyal medyadan yapmak zorunda kalıyor.

Zaten zor bir görevi olan Yavuz’a bu şekilde de daha da fazla mesai harcattırılıyor. 

İnanıyorum ki Sayın seçim işleri başkanı Yavuz bu şekilde işlerle kendisini töhmet altında bırakanlara karşı da bir tepki koyacaktır. 

 

Aday belirlemelerine gelirsek;

AK Parti bu güne kadar sistematik şekilde yaptığı raporlama, anket, temayül ve performans değerlendirmeleri sonucunda en doğru ve liyakatli, halk tarafında karşılığı olan, çözüm getirecek isimleri karşımıza getirecektir. 

Son olarak, süreç boyu insanüstü bir performansla çalışan Sayın Yavuz’a kolaylıklar diliyorum. Allah diri bir zihin ve sağlıkla bir dönem geçirtsin.

 

Vesselam.

 

YORUM EKLE