banner28

YAVUZ'DAN 3 MÜJDE, ERDOĞAN NELER SÖYLEYECEK?

AK Parti Genel Başkan yardımcısı, Seçim işleri başkanı Ali İhsan Yavuz Sakarya’da il teşkilatı ile birlikte seçim çalışmalarını baş döndürücü bir hızla yürütüyor.

Yaklaşık 15 gündür Sakarya’yı karış karış gezerek seçim çalışmaları yapan Yavuz son günlerde birbiri ardına yaptığı konuşmalar ile dikkatleri üzerine çekti.

Gerek katıldığı programlarda gerekse de basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda adeta seçimin, dolayısı ile Sakarya’nın gündemini belirledi.

Özellikle çok uzun süredir bir takım çevrelerin gündemde tuttuğu ve muhalefetin başka hiçbir şey bulamadıklarından olsa gerek dillerine doladıkları Ada treni meselesini ortadan kaldıran açıklaması bunlardan biri.

Adayların açıklanma süreci öncesinde Genel Merkezde oldukça yoğun ve yorucu geçen dönemin ardından aslında Sakarya’da yaptığı çalışma trafiği kendisi için bir manada terapi de olmuştur. 

Zira görülüyor ki, katıldığı programlardaki enerjisi hep yüksek seviyelerde. Ayrıca da muhtemeldir ki yine çalışmalar esnasında vatandaşın aktardıkları yani geri dönüşler de olumlu olmalı.

Bunu neden mi söylüyorum?

Bahse çalışmalarda tevafuk ettiğimiz her yerde kendisini gözleri gülerken gördüm. Gergin ve mutsuz insan böyle olmaz çünkü.

Buraya bir not iliştirip konuya döneceğim.

( Şimdi ben bunları yazdım diye bazıları çıkıp gerek sosyal medya hesaplarında gerekse de bu yazının altına bırakacakları iletilerde başlayacaklar yine olur olmaz yorumlar yazmaya ama …

Belirteyim ki, Sayın Yavuz ile benim hiçbir zaman kişisel bir problemim olmadı.

Kendisi de bana karşı hiçbir şekilde bir tutum içerisinde olacak birisi asla değil.

Çünkü benim tanıdığım Ali İhsan Yavuz, eleştiriyi kabul edebilen, eleştiri ile başka şeyleri ayırabilen ve niyet okumadan karşısında kim varsa dinleyip söyleneni, yazılanı anlayabilen bir kişi.

O yüzden ey isimsiz kahramanlar, burada yazdıklarımdan size ekmek çıkmaz.

Bunu bilin, buna göre yazın yorumlarınız! )

 

Gelelim konumuza.

Son basın toplantısında 3 başlık açıkladı AK Parti Milletvekili Yavuz.

Bunlardan biri az önce değindiğimiz Ada treni meselesi.

Bu konu uzun süre meşgul etti gündemi ama artık nihayete eriyor. Yarın itibarı ile tren gardan seferlere yeniden başlıyor. Hayırlı olsun ilimiz için.

İkinci ve üçüncü konu ise Balıkçı barınağı ve bin yataklı şehir hastanesi.

Düzenlenen basın toplantısında bu açıklamalara dair bir soru sordum kendisine.

Şöyle ki “bu üç konu da sonuç itibarı ile yeni olmakla birlikte Sakarya’da zaten bilinen işler. Yeni bir müjde olacak mı?”mealindeki  soruma Ali İhsan Bey ustalıkla bir cevap verdi ve sonraki dönemlerde olacak güzel işleri üstü kapalı ifade etti. 

Şunu dedi kendisi “Güzel. Biz bir seçim öncesi başka problemler başka konular konuşuyorduk. Şimdi bunları konuşuyoruz, yapılacak. Sonraki seçimde de yine başka şeyler konuşacağız”. “

Bu cevapta gösteriyor ki Sayın Yavuz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede ancak bu kadarını açıklaması uygun görülmüş ve seçimlere dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Sakarya’ya iletecekleri var.

Benim anladığım, Salı günü Erdoğan Sakarya’da yapılan işleri anlattıktan sonra başkaca müjdeler de verecek. 

Bu konunun dışında basın toplantısında bir önceki yazımda belirttiğim projelerin açıklanma konusuna da cevap buldu Sakarya halkı.

Toplantı öncesi hafta için  Cumhur İttifakı, AK Parti Serdivan belediye başkan adayı Yusuf Alemdar yeni döneme ait projeleri bu Cumartesi açıklayacağını duyurmuştu. 

Bu toplantıda da yine sorduğum soru sonrası Büyükşehir adayı Ekrem Yüce proje duyuru tarihini açıkladı. 

Ekrem Bey’de 23 Mart Cumartesi düzenlenecek lansman ile Sakarya’nın yeni projelerini kamuoyuna açıklayacak. 

Arada muhtemelen diğer ilçe adayları da açıklamaları da olacaktır. 

Yapılacak tüm işlerin, açıklanacak tüm projelerin şimdiden Sakarya için hayırlı olmasını diliyorum.

 

Vesselam.

 

YORUM EKLE