YAVUZ İLE KAZAN ARASINDAKİ POLEMİK BÜYÜYOR! KENDİ GEÇMİŞİNE...

YAVUZ İLE KAZAN ARASINDAKİ POLEMİK BÜYÜYOR! KENDİ GEÇMİŞİNE BAKSIN!

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’a yönelttiği sorular sonrası nasıl bir cevap vereceği merak ediliyordu. Kazan önce 'polemiklere girmeyeceğim' diye kısa bir açıklama yaptı. Şimdi de 'Yavuz kendi geçmişine baksın' dedi.

12 Ocak 2018 - 10:30
Reklam

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz geçen hafta gerçekleşen AK Parti Serdivan Gençlik Kolları kongresinde yaptığı konuşmada Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’a yüklenmiş ve “Ey Zafer Kazan, her konuda yaptığın tepkiyi niçin FETÖ konusunda da yapmıyorsun? Bugün başka bir şey daha söylüyorum. Ey Zafer Kazan acaba korktuğun bir şeyler mi var ki oyunu başka alana yıkmaya çalışıyorsun? Başka bir şey var da o mu ortaya çıkmasın istiyorsun?”  diye seslenmişti.

KENDİ GEÇMİŞLERİNE BAKSINLAR!

Kamuoyunda yaptığı açıklamalar ile tanınan ve polemikten çekinmez tavrı ile bilinen Başkan Kazan ise bir süre sessiz kalmış ardından twitter da kısa bir açıklama yaparak “Ben bir Baro Baskanıyım! Daima hukukun üstünlüğünü, Demokrasiyi, Bağımsız ve tarafsız bir yargıyı savunurum, onlara uzanan her türlü hain eli ise lanetlerim, İnsan hakları ve savunma haklarının savunucusuyum, Ülkemin ve sehrimin sorunlarını dert edinirim! Polemiklere girmem...” demişti.

MUHATAP ALMAYACAĞIM!

Baro Başkanı Zafer Kazan Sakarya Gazeteciler Cemiyetine yaptığı 10 Ocak Gazeteciler günü ziyaretinde bu konuda bir kez daha konuşarak“Böyle bir soruya cevap vermeyi kendime zul addediyorum. FETÖ’yü eleştirmedin ne demek! Dönüp de bir baksınlar geçmişten bu güne doğru. Benim için ciddiye alınacak bir söylem değil ama şu da var ki bir şey söylerken iyi düşünmek lazım. Önce kendi yaptıklarına, geçmişine bakmak lazım. Ayrıca söylenilen sözün de konu ile tutarlı ir yanının olması lazım. Bu nedenle muhatap almayacağım.” Dedi.

Hatırlanacağı üzere konu polemik, Başkan Kazan’ın  Bölge adliye binasının hala açılmamamış olması ve Sakarya Adliyesinin yetersizliği üzerinden Sakarya milletvekillerini sorumlu tutan açıklaması üzerine başlamıştı.

Bu haber 1128 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O İLÇELERDE OKULLAR TATİL!
O İLÇELERDE OKULLAR TATİL!
Zabıta Müdürü Yıldız Emekli Oldu
Zabıta Müdürü Yıldız Emekli Oldu