Yeni Mamografi Cihazı İle Dijital Röntgen Hizmete Girdi

Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı birimlerde vatandaşlara hizmet veren mamografi cihazı son teknoloji ile uyumlu yeni mamografi cihazıyla yenilenirken, dijital röntgende vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yeni Mamografi Cihazı İle Dijital Röntgen Hizmete Girdi
banner3

PPD testleri yapılıyor

Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Verem Savaş Biriminin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, “Ateş, gece terlemesi ve 2-3 haftadan uzun süren öksürük gibi şikayetleri olan hastalar, bir sağlık kuruluşuna muayene olan ve verem tanısı konulan her hasta Verem Savaş Birimimize başvurarak ücretsiz tedavi edilmektedir.” dedi. İstiklal Mahallesi Yıldız caddesi No: 4/1 adresinde hizmet veren Adapazarı Verem Savaş Birimi Sorumlusu ve Sakarya Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Merve Durak da salı ve cuma olmak üzere haftada iki gün PPD testi yapıldığını kaydetti.

Mamografi cihazı yenilendi

İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı birimlerde kullanılan mamografi ve röntgen cihazının yerine, yeni son tıbbi teknoloji ile uyumlu dijital mamografi ve dijital röntgen kurulumunun da tamamlandığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Karatepe “Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, ilçemizde birinci basamakta son tıbbi teknolojiler ile uyumlu sağlık hizmeti veriliyor. Çalışmalarımız İl Sağlık Müdürlüğümüzün destekleri ile devam edecek.” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER