banner28

Sigara Ve Madde Kullanımının Zararları Anlatıldı

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik “Sigara ve Madde Kullanımı” konulu seminer düzenlendi.

Sigara Ve Madde Kullanımının Zararları Anlatıldı
banner3

Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanı Mevlüt Yürür’ün “Yeşilay Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı (TBM)” çerçevesinde verdiği eğitimde sağlıklı yaşam, tütün ve alkol bağımlılıkları anlatıldı. Eğitim seminerine, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Pamukova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Recep Şen, Pamukova Toplum Sağlığı personellerinden Doktor Musa Çallı, Ayşe Yalçın, Makbule Kaptan ve Özlem Tekin ile üniversite öğrencileri katıldı. Rehber Öğretmen Mevlüt Yürür eğitimde, sağlıklı kalmayan ve düşünmeyen insanın bağımlılıklara yönelebildiğini belirterek, insanın yaşamın anlamına dair düşünmesi gerektiğini dile getirdi.

Bağımlılıkların insanın hayatına girmesi ile birlikte gerçekten zorlu bir sürecin başladığını belirten Yürür sağlıklı kalmanın yolları, bağımlılığa yol açan maddelerin özellikleri, alınan maddelerin vücuda etkileri ve getirdiği hastalıklar, pasif içicilik, maddeler hakkında yanlış bilinenler, bağımlılıkla mücadelenin yolları, bağımlı kişilerin yaşamından örnekler, İslam’ın insan sağlığına ve maddelere bakış açısı gibi konulara değinildi. Gençlerin bağımlılığın hangisine girmiş olursa olsunlar, sosyal desteğe ihtiyaçlarının olduğunu belirten Yürür, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nden (444 7975) doğrudan destek alabileceklerini ifade etti. Pamukova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez, Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi’ne ve Rehber Öğretmen Mevlüt Yürür’e seminer dolayısıyla teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER