banner28

SEDAŞ Ekiplerinden Anında Müdahale

Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kuvvetli yağış ve fırtına, sabah saatlerinde özellikle kendini Kandıra sahillerinde hissettirdi. Sabah saatlerinde de gök gürültülü ve sağanak şeklinde devam eden yağışla birlikte ( 90-100 km/saat) kuvvetle esen fırtına çatıların uçmasına, ağaçların yıkılması ile elektrik şebekesinin zarar görmesine neden oldu. Kandıra ilçe merkezinde hava muhalefetinin olumsuz bir etkisi olmaz iken Karadeniz sahil şeridinde yağış ve fırtına SEDAŞ ekiplerini alarma geçirdi. SEDAŞ Ekipleri elektrik enerjisini bir an önce verebilmek amacıyla tüm gayreti ile sahada mücadele etti.

SEDAŞ Ekiplerinden Anında Müdahale
banner3

SEDAŞ EKİPLERİ TEYAKKUZDA
Meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak hazırlığını yapan SEDAŞ Kandıra İşletme Bakım Ekipleri, oluşan hasarların giderilmesi için tüm ekipleri ile sahada yer alırken, Alo 186 çağrı merkezinden gelen ihbarlar için de seferber oldu.  Kandıra bölgesinde sabah saat 06.30 sıralarında başlayan ve özellikle sahil kısımlarını etkileyen etkili yağış ve fırtına sonucu birçok ağaç devrilmesi ve bina çatılarının uçması nedeniyle Bağırganlı elektrik şebekesinde ve Sarısu dağıtım hatları (34 bin 500 voltluk)  orta gerilim şebekesinde iletken kopuklukları, Kefken, Kerpe ve diğer sahil bölgelerinde yer yer (400 Voltluk) alçak gerilim şebekesinde de iletken kopmaları meydana geldi. SEDAŞ İşletme Bakım Ekipleri organize olarak, sabah saatlerinde başladıkları çalışmaları tüm hızıyla sürdürerek, arızaların giderilmesi ve abonelere enerji verilebilmesi için şebekede gerçekleştirdikleri mücadeleye devam ettiler.
YÜZLERCE HASAR OLUŞTU
Akıncı Trafo Kabini ile Akçaova enerji çıkışında da oluşan hasarlar nedeniyle SEDAŞ bu hattan beslenen abonelere enerji vermek için büyük bir mücadele verdi. Şebekede orta gerilim ana hatlarında büyük hasarlar oluşurken, alçak gerilim abone bağlantılarında da yüzlerce hasar ve bunlara bağlı olarak arızalar meydana geldiği belirlendi.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER