PAYİDAR BAHÇE'YE ERENLER'DE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Yaptığı projelerle şehre yeni tesisler katmaya devam eden Erenler Belediyesi, görkemli bir açılışla bambaşka bir konsepti içeren Payidar Bahçe’yi, halkın hizmetine sundu.

PAYİDAR BAHÇE'YE ERENLER'DE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
banner3


GÖRKEMLİ TÖREN

Erenler Belediyesi tarafından 7 dönümlük alan üzerine kurulu Payidar Bahçe şehir protokolünün de katılımıyla resmen açıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta mehteran gösterisi ve semazenler büyük beğeni topladı.

Erenler Belediyesi tarafından inşa edilen Payidar Bahçe görkemli bir törenle açıldı. Huzur adası olarak anılan parkın açılışına Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İSEN, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, Erenler Kaymakamı Salih KARABULUT, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, milletvekili aday adayları ve vatandaşlar katıldı.

SAKARYA’YI MİSAFİR ETMEK İSTİYORUZ

Payidar Bahçe’nin açılışında sahne alan ilahi grubu, semazenler ve mehteran takımı katılımcılardan tam not aldı. Sahne gösterilerinin ardından konuşmalara geçildi. Yoğun katılımla gerçekleşen açılış, Payidar Bahçe’nin işletmecisi Özcan CANBUL’un karşılama konuşması ile başladı. CANBUL “Huzurun bahçesi veya huzur adası olarak anılan tesisimiz 7 dönüm üzerine kuruldu. Projede yer alan et evimiz, dünyanın farklı bölgelerinden kahve çeşitlerimiz, dünya mutfağımız, çocuk eğlence alanımız, şelalemiz, su dünyası ve çardaklarımız ile Sakarya’yı burada misafir etmeye talip olduk. Açılışımızı onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi

HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK ailelerin gönül rahatlığıyla misafir olabilecekleri tesisin açılış töreninde misafirlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Payidar Bahçe bizim hayallerimizden birisiydi. Belediye olarak tesisi biz yaptık ancak işletme ihalesini kazanan arkadaşlarda ciddi emek harcadılar. Kısa sürede huzur adası olarak anılmaya başlandı. Erenler’in, Sakarya’nın böylesine nezih tesislere ihtiyacı var. Payidar Bahçe’de bir yandan aileler huzur içerisinde dinlenirken, diğer yandan çocuklar güven içerisinde ve huzurla eğlenebilecekler. Dünya mutfağından lezzetlerin yer aldığı her şeyi düşünülerek hayata geçirildi. Payidar Bahçe, Sakarya’yı burada ağırlamak üzere tasarlanan ve hayata geçirilen bir projedir” dedi

 

 

HAMD OLSUN SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Başkan Öztürk ilçede yaşanan değişime de değinerek 18 Mayıs’ta Yaşam Merkezi’nin ihalesine çıkılacağını duyurdu.  “50. Yılda 50 Proje” diyerek yola çıktıklarını aktaran Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK “Hamd olsun söz verdiğimiz projelerimizin fazlasını hayata geçirdik. 18 Mayıs tarihinde sadece Erenler’e değil şehre hitap edecek bir başka sosyal tesisimizin ihalesini gerçekleştireceğiz. Milletimize ne söz verdiysek hamd olsun yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletten aldığımız güç ile milletimize hizmet ediyoruz” dedi.

 

NEZİH MEKAN İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Açılış töreninde AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ve Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da kürsüye çıkarak birer konuşma yaptılar. Payidar Bahçe’nin nezih bir mekan olmasına vurgu yapan konuşmacılar, tesisi hayata geçiren Erenler Belediyesi’ne ve işletmecilerine teşekkür edip, bol kazançlar dilediler. Konuşmaların ardından şehir protokolü tesisin açılış kurdelesini kestiler. Payidar Bahçe’nin açılış törenine katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Sakarya Vali BALKANLIOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı TOÇOĞLU ve Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK Maraş usulü dondurma döneri tezgahının başına geçerek kestikleri dondurmaları çocuklara ikram ettiler. Gecenin finali havai fişek gösterisi ile yapıldı.

Açılışa katılanlar, Erenler Belediye Başkanı Cavit ÖZTÜRK’e ve tesisin işletmecilerine emekleri için teşekkür ederek geceden ayrıldılar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER