banner28

Palyatif Bakım Merkezleri Artacak

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilimizde Akyazı, Hendek ve Korucuk’ta toplanda 35 yatakla hizmet veren palyatif bakım merkezlerini tüm hastanelerde kurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Palyatif Bakım Merkezleri Artacak
banner3Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde hizmet veren 15 yataklı Palyatif Bakım Merkezi personeli birinci kuruluş yıldönümünü kutladı. Bir yıldır hizmette olan merkezin kuruluş yıl dönümü kutlamasına İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Başhekim Vekili Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı, Başhekim Yardımcıları Dr. Selman Ali Kılıç, Dr. Aysun Atakay, hastane yöneticileri, servis hekimleri ve personeli katıldı. Hasta yakınlarıyla birlikte pasta kesimi  yapılırken, Palyatif Bakım Merkezi’nde görev yapan hekimleri ve personeli tebrik eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak hastaları ziyaret etti. Hasta yakınlarıyla sohbet eden Öğütlü, palyatif bakımın önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi.

Hasta yakınları merkezde verilen hizmetten son derece memnun olduklarını belirtirken, palyatif bakım merkezlerinin tüm hastanelerde kurulmasını hedeflediklerini söyleyen Öğütlü "Palyatif Bakım Merkezlerimizde farklı nedenlerle yatalak veya hareket kısıtlılığı olan, evde bakımında zorluk yaşanan, hayat kalitesi ciddi şekilde bozulmuş hastalarımıza profesyonel sağlık personelimizle hizmet verilmektedir.  Hayatı tehdit eden hastalığı olan bu hastalarımızın dirençli ağrılarının giderilmesi, beslenmesi, uyku düzenlerinin sağlanması, yatak yaralarının gelişmemesi için sürdürülen tedavilerinin yanında psikolojik destek de sağlanmaktadır. 15 yatak kapasitesiyle hizmetini sürdüren merkezimizde hasta hizmeti uzman doktor, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog ve yardımcı sağlık personeli tarafından sağlanmaktadır. Hedefimiz en yakın zamanda SAÜEAH Merkez Kapmüste de olmak üzere tüm hastanelerimizde palyatif bakım merkezlerini oluşturarak aktif hale getirebilmektir." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER