MAYIS’A 10 GÜN KALA KAR’LA UYANDILAR!

Sakarya’da bahar havasının hakim olması ve sıcaklıkların artması beklenirken Sabaha kar ile uyanan Geyveliler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

MAYIS’A 10 GÜN KALA KAR’LA UYANDILAR!
banner3

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı yağış uyarısı etkisini gösterdi. Sakaryanın Geyve ilçesinin yğksek kesimlerinde kar yağışı görüldü.

İlçe merkezinde akşam saatlerinde başlayan yağmur yağışı Geyve’nin yüksek kesimlerde kar yağışına döndü. Özellikle Setçe, Belpınar, Kamışlı, M.Oruç bölgelerinde görülen kar yağışı Karagöl yaylasını da beyaz örtü ile kapladı.

ÜRÜNLERE ZARAR VERİR KORKUSU

Nisan ayının son günleri yaklaşırken baş gösteren kar yağışını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bazı vatandaşlar da ürünlere zarar vermesinden dolayı endişelendi.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Düzce’nin yüksekleri), Marmara’nın güneydoğusu (Bilecik, Bursa’nın güneyi, Sakarya’nın güney ilçeleri), iç Ege (Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya), Göller Yöresi (Isparta, Burdur’un yüksekleri), İç Anadolu’nun kuzeybatısında (Eskişehir, Çankırı, Konya’nın batı ilçeleri, Ankara’nın kuzey ve batı çevreleri) yağışların orta şiddette kar yağışı şeklinde olmasının beklendiği belirtilmişti.

Kar yağışı sonrası bir çok vatandaş mevsimin bu zamanında oluşan görüntüleri kayıt altına alarak sosyal medyada paylaştı.

Kaynak : Geyve Medya

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER