banner28

Gelin Paketi Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün günü öncesi yapılan hazırlıklar içerisinde takı seçimi en az gelinlik, düğün mekânı, saç ve makyaj gibi ayrıntılar kadar önemlidir.

Gelin Paketi Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?
banner3

Hatta bazı durumlarda damadın ailesi düğünde kullanması üzere gelin adayına içerisinde takı bulunan gelin paketi hediye ederler. Bu paket için de önceden takı seçimi yapılır. İşte gelin adaylarının takı seçerken dikkat etmesi gereken noktalar…

Gelinlik Modeline Göre Takı Önerileri

Seçilen takıların gelinlik modeliyle, saça takılan aksesuarla ve diğer ayrıntılarla uyumlu olması gerekir. Buna göre gelinlik modeli eğer kabarık ve işlemeliyse, bunu tamamlayacak takının mutlaka daha sade ve zarif bir model olması gerekir.  Çünkü aksi durumda ortaya abartı bir görüntü çıkar.

Derin dekolteli veya straplez yakalı gelinlik modelleri, gösterişli kolyeler için oldukça elverişlidir. Bu yüzden sade ve özellikle straplez model olan gelinlikler için daha gösterişli ve taşlı modeller seçilebilir. Aynı zamanda gelin paketi içerisinde yer alacak takı setinin başka bir şeyle yarışmaması ve bunun için kullanılacak saç aksesuarının da sade olması gerekir.

Bazı gelinliklerin bel veya göğüs kısımlarında gösterişli işlemeler bulunur. Bu tarz gelinlikler ile kullanılacak takılar ya sade olmalı ya da hiç kolye takılmamalı yalnızca bileklik kullanılmalıdır. Ayrıca bir çift zarif küpe de yalnız başına bu tarz gelinlikler için güzel bir tamamlayıcıdır. Bunun dışında gelin paketi hazırlarken düğün mekânını da göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer şatafatlı bir mekânda olacaksa, takılacak aksesuarlar da bu konsepte uygun olmalıdır. Gelin paketleri hakkında daha detaylı bilgi isteyenler //dugunmevsimi.com/alyans-ve-taki adresine göz atabilirler.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER