banner28

Dünya Su Günü Yürüyüşü Sapanca da Yapıldı

 Dünya Su Günü Yürüyüşü Sapanca da Yapıldı
banner3

Dünya Su Günü dolayısıyla suyun sağlık için önemine değinen İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü, "Gün boyu içilen 2 litre su, enerji oluşumunu artırır ve zayıflamaya yardımcı olur. Besin maddelerini ve oksijeni taşıyarak organları ve dokuları korur. Su, metabolizmanın düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin görevini yapabilmesi için gereklidir.

Su içmek için susamayı beklemeyin, her öğünden 15 dakika önce 1-2 bardak su için ki 20 dakikada doygunluk mesajı alan beynimizde, tokluk hissinin oluşumunu hızlandırın. Hiçbir sıvı içeceğin suyun yerini tam anlamıyla tutmadığını unutmayın…" önerisinde bulundu. Öğütlü, yalnızca küresel ısınmanın değil, bilinçsiz tüketimin de etkisiyle hayat kaynağı suyun hızla azaldığını dile getirerek, gelecek kuşaklara sağlıklı ve yeterli su bırakabilmek için kaynaklarımızı çok iyi koruyup akılcı kullanmak gerektiğinin de altını çizdi.

 

22 Mart Dünya Su Günü çerçevesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Sapanca Toplum Sağlığı Merkezince Sapanca'da yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Sapanca Kaymakamlığının da  katkıda bulunduğu etkinliğe, Kaymakam  Ali Ada, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Ülger, İlçe Jandarma Komutanı Ali Bahadır Arslan  ve Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hülya Taşkın da yürüyüşe katılarak destek verdi. Sağlık Meslek Yüksekokulu ile  Şehit Albay Güner Ekici Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri de yürüyüşe katılanlar arasındaydı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER