banner28

DOĞRULAMAYAN TWEET ATAMAYACAK

Sahte hesaplarla başı en çok dertte olan sosyal medya platformu Twitter, bu tür hesapların önüne geçmek için bir dizi önlem almaya karar verdi. Bunlardan biri de Twitter’a kayıt olmak için telefon numarası doğrulama şartı istenmesi

DOĞRULAMAYAN TWEET ATAMAYACAK
banner3

Sadece 1 haftada yüz binlerce sahte hesabı tespit edebilen Twitter, bu sayıyı azaltmak için yeni güvenlik önlemleri geliştirdi.

DOĞRULAMAYAN TWEET ATAMAYACAK

İlk etapta Twitter’a kayıt olmak isteyen kullanıcılar artık e-posta adresiyle veya telefon numarasıyla bilgilerini doğrulaması gerekecek. Aksi halde tek bir tweet dahi atılamayacak. Böylece açılacak yeni sahte hesaplara neşter vurulmuş olacak.

HASHTAG'LER YAKIN TAKİPTE OLACAK

Bir diğer önlem de yapay zeka teknolojisi. Herhangi bir hashtag üzerinden yoğun tweet akışı söz konusu olduğunda Twitter bu hesabı yakın takibe alacak ve sahte hesap olduğunu tespit ettiği anda kapatacak.

Twitter’ın resmi blog sayfasında paylaştığı yeni güvenlik önlemlerinin hayati önemde olduğu vurgulanırken kötü amaçlı sahte hesapları ortadan kaldırmanın birincil görevleri olduğunun altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER