Çocuklar “Diş Hatırası” ile Gülümsüyor

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde çocukların diş hekimi fobilerini yenmeleri için “Diş Hatırası” platformu kuruldu.

Çocuklar “Diş Hatırası” ile Gülümsüyor
banner3

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (SADSH)son yıllarda yapılan yeniliklerle çevre illerin ağız ve diş sağlığı merkezleri arasında göz doldurmaya devam ediyor. Bölge halkı ve il dışından gelen hastalara hizmet veren SADSH’de, çocuklara ağız ve diş sağlığını sevdirmek, diş hekimi fobilerini yenmelerine yardımcı olmak için “Diş Hatırasıplatformu kuruldu. Konuyla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Metin Çoban, çocukların ağız ve diş sağlığına ciddi derecede önem verdiklerini dile getirerek, hastanede görev yapan 65 diş hekiminde 9 diş hekiminin sadece 0-14 yaş arasındaki hastalara hizmet verdiğini kaydetti.

Çoban, çocuklara yapılan her işlem ve tedavinin geleceğimize yapıldığını ifade ederek “Bu alanda çocuklarımızın diş hekimi fobilerini yenebilmek adına bu şekilde bir platform hazırlatarak Hastanemizin girişine kurduk. Hastaneye gelen çocuklar burada fotoğraf çektiriyor. Eğleniyor ve rahatlıyor. Ufak ama anlamlı dokunuşlarla kurumsal anlamda hem çalışanların hem de hastaneye hizmet almaya gelen vatandaşlarla iletişimi güçlendirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER