Cevat Ayhan Vefat Etti

Bayındırlık eski Bakanı Cevat Ayhan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Cevat Ayhan Vefat Etti
banner3

Yaptığı hizmetler ile adından sıkça söz ettiren Bayındırlık eski Bakanı ve 19,20,21. Dönem Sakarya Milletvekili Cevat Ayhan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ayhan, bilindiği üzere uzun zamandır tedavi görüyordu.

Ayhan’ın cenazesi 8 Mayıs Salı günü(bugün) ikindi namazında Ankara Hacıbayram camiinde kılınacak ve cenaze namazını müteakip Sakarya’ya götürülecek. 9 Mayıs Çarşamba günü de Sakarya Orhan Camii’nde kılınacak cenaze namazını müteakip defnedilecek.

 

CEVAT AYHAN KİMDİR? 
 

Cevat Ayhan 1938'de Akyazı'da doğdu İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. Aynı Fakültede Master derecesi aldı DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, PETKİM Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Muavinliği, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü, XIX. XX. ve XXI. Dönem Sakarya Milletvekilliği ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yaptı. Evli ve 1 Çocuk babasıdır. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı döneminde Adapazarı Karasu çift yolunun yapımını başlattı. Ayhan'ın Türkiye'de ve Sakarya'da yapılan birçok yatırımda imzası bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 23:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER