banner28

Başkan Yıldırım; '16 Nisan Türkiye'nin Miladı Olacak'

Sokak sokak, ev ev vatandaşlarla buluşan Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve Karapürçek belediye meclis üyesi Aydın Sert, 16 Nisan'da sandıktan evet çıkacağını belirterek, "Gittiğimiz her yerde görünüyor ki, 16 Nisan'da evet oyu açık ara önde olacak. 16 Nisan Türkiye'nin miladı olacak" dedi.

Başkan Yıldırım; '16 Nisan Türkiye'nin Miladı Olacak'
banner3

'TÜRKİYE'NİN MİLADI OLACAK'

 

Anayasa değişikliği referandumuna sandıktan 'evet' çıkması durumunda Türkiye'nin geleceğinin çok daha iyi olacağını ifade eden Başkan Yıldırım, "16 Nisan'a kadar sistem ile alakalı vatandaşlarımıza bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Ancak halkımız kararını şimdiden vermiş görünüyor. Devlet ile milleti birleştirecek bir anayasaya evet diyoruz. Halkımız son derece bilinçli ve milli yaklaşıyor. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın Evet'e büyük bir teveccühü var. Görünüyor ki, 16 Nisan'da evet oyu açık ara önde olacak. 16 Nisan Türkiye'nin miladı olacak" dedi.

 

'HEDEFİMİZ 2023'

 

Avrupa'nın Evet'e karşı çıkmasına ve 'Hayır'ı desteklemesine de değinen Başkan Orhan Yıldırım, "Bizim hedefimiz 2023. Batı bunu çok iyi biliyor. Allah’ın izni ile kısa süre sonra dünyanın en zengin ülkelerinden biri haline geliyoruz. 2071'de de ecdadımız Osmanlı’nın dünyaya hükmettiği gibi bizim de çocuklarımız dünyaya yön verecek hale gelecek. Neden evet dememiz gerektiğini çevremizdekilere anlatalım. Hiçbir şey diyemiyorsak, bir 'hayır'ı savunanlara bakalım, bir de 'evet'i savunanlara" diye konuştu.

 

'TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ'

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye'nin lider ve öncü ülke olma yolunda hızla ilerleyeceğine vurgu yapan Başkan Yıldırım, "Lider ülke rolümüzü sürdürüyoruz. Özellikle Avrupa’nın hayır için çabaladığı şu günlerde evet oyunun Türkiye'miz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Bu anlamda Büyük Türkiye olmamızı engelleyen her şeyi bertaraf etmeliyiz. Bu sebepten ülke halkı olarak Büyük Türkiye için hep beraber el ele verip yeni anayasa değişikliğine 'evet' demeliyiz" şeklinde konuştu.

 

'MEMLEKET MESELESİ'

 

Mevcut anayasanın Türkiye'ye dar geldiğine de işaret eden başkan Yıldırım, "Bu bir genel seçim değildir. Türkiye, ihtilal şartlarında yapılan 82 anayasasının ayıplı yanlarını değiştirmek mecburiyetindedir. İktidarı millet tayin eder. Biz nasıl ki 15 Temmuz´dan sonra millet olarak top yekün o gün tankların karşısında durduk ve arkasından 27 gün nöbet tuttuysak, onun gibi bu da bir memleket meselesidir. 15 Temmuz'da FETÖ'nün püskürtülmesiyle yetinemeyiz. Onların bir daha hortlamasını engelleyecek değişiklikleri de yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER