Asırlık Çınar Hayatını Kaybetti

Hayatını Kur’an hizmetine adamış, bir asrı geride bırakan ulu çınar Hafız Hüseyin Avni Işık ya da herkesin bildiği adıyla Hafız Hasan Hoca 112 yaşında hayatını kaybetti.

Asırlık Çınar Hayatını Kaybetti
banner3

Erenler ilçesine bağlı Büyükesence Mahallesinde yaşayan Hafız Hasan Hoca, 112 yaşında hayata gözlerini yumdu. Hayatı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında ilim talebeleri yetiştiren Hafız Hasan Hoca, Sakarya ve çevre illerce tanınıyordu. Erenler Belediyesince son yıllarda geleneksel hale getirilen Hafız Hasan Hoca şükran programları ile de tanınan 112 yaşındaki asırlık çınarın yaklaşık birbuçuk yıldır rahatsız ve yatağa bağlı yaşadığı biliniyordu.

MedyaRota ailesi olarak Kur'an talebelerinin yetişmesine önemli katkılar sunan ilim insanı Hafız Hasan Hüseyin Avni Işık'a Allah'tan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Hafız Hasan Hoca Yarın Büyükesence Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Büyükesence mezarlığına defnedilecek.

Ömrünü Allah Yoluna Vakfetti

Hafız Hasan Hocayı her fırsatta ziyaret ederek yalnız bırakmayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise Hafız Hasan Hoca’nın vefatı ile ilgili açıklamada bulunarak “Büyükesence’li Hafız Hasan Hocamız bir asır boyunca Büyükesence’de ve Sakarya’nın her yerinde hafız yetiştirerek bu milletin çocuklarına Kuran öğreterek ve din dersi vererek ömrünü bu yola vakfetmiştir. ömrünü Kuran hizmeti ve Allah yoluna adamış imamlık yaparak birçok talebe yetiştirmiştir. Tarihin canlı şahidi olarak savaşlar görmüş milletin o zamanlarda neler yaşadığına tanıklık etmiştir.  Onun hayatına baktığımızda kendini hangi şartlar olursa olsun hizmete adadığını, evlatlarımızı Kur’an ile tanıştırmak için çaba sarf ettiğini görürüz. Asırlık çınarımız şehrin önemli değerlerinden  Hafız Hasan Hocamız hakka yürüdü.  Biz evlatları olarak ondan razıyız. Gayretlerinden dolayı hepimiz kendisine müteşekkiriz. Sevgili ve saygıdeğer büyüğümüz Hasan Hocamız’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duyduk. Hocamıza Allahtan Rahmet ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER