ÜSTÜN DÖKMEN’DEN SKANDAL SÖZLER "BAŞÖRTÜLÜDEN...

ÜSTÜN DÖKMEN'DEN SKANDAL SÖZLER "BAŞÖRTÜLÜDEN ÖĞRETMEN OLMAZ!"

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir program çerçevesinde eğitimcilere seminer vermek üzere konuşma yapan Prof. Dr Üstün Dökmen skandal sözler sarfetti. Dökmen başörtülüleri adeta aşağılayarak “Başörtülüler Psikolijik danışman, rehber öğretmen olamaz” dedi.

05 Mart 2019 - 21:35
Reklam

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve okul yönetici ve öğretmenlere yönelik seminerler çerçevesinde bir programa katılan Prof. Dr Üstün Dökmen 28 Şubat kafasını hatırlatan ifadelerle başörtülülerin rehber öğretmen olamayacağını söyledi. Serdivan’da düzenlenen programda konuşan Dökmen “Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir hiristiyan psikolog haç takmamalı ise; Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü bir olmaz!”, “Meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah, Hayırlısıyla gibi cümleler sarfedilmemelidir!” dedi.

 

Dökmen’in sözleri karşısında adeta şaşkına dönen eğitimciler bu ifadelere tepki göstererek salonu terk etti. Gelen tepkilerin ardından Üstün Dökmen’in sözlerini yumuşatmaya çalıştığı gözlendi.

Bu haber 9011 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • 3hilal_bozkurt
  2 hafta önce
  sessiz kalarak olayı müdürenin üzerine yıkmaya çalışmak nedir NECMİ bey ve NESRİ bey. olayın organzatorleri sizsiniz.
 • Tarafsız bir göz
  2 hafta önce
  üstün dokmen dönüp dolaşıp meseleyi başortüsune getirdi aklınca bilimsel dayanak ve farkli örneklerle asıl maksadını perdelemeye çalıştı fakat aleni bir şekilde nefretini ortaya koydu . İl müdüresi fazilet hanım bu konuşmalar esnasında orda degildi .orda olsaydı sessiz kalmazdı,geregini yapardı.fakat orda olan bir çok protokol mensubu vardı malesef sessiz kaldılar
 • Faruk Cankut
  2 hafta önce
  Bu adamı çağıran ve bu tür skandal konuşmanın ardından hiçbir tepki göstermeyip üstüne üstlük bu şarlatana çiçek verp taltif eden başta Serdivan Mili Eğitim Müdürünü (Ali Dere) ve Serdivan RAM Müdürünü kınıyorum. Şarlatana sormak istiyorum; Başörtülü Psikolojik danışmanlık yapılamayacağına dair elinizde bilimsel bir beri çslışma mı var? Yazıklar olsun!!!
 • yıldız
  2 hafta önce
  seminerde öndeydim. skandal konuşmadan Fazilet hocamızın haberi olmadı sonradan geldi. NESRİ ve NECMİ beyler hep oradalardı plaket verdiler ve etkinliği bir başarıymış gibi sosyal medya hesaplarından da paylaştılar. tepki gelince paylaşımlarını kaldırdılar şimdi bir de kendilerini aklamaya ve suçu fazilet hocamıza yıkmaya çalışıyorlar.
 • Danışman
  2 hafta önce
  Progrsm Serdivan RAM tarafından düzenlendi. Üstün Dökmen gibi konusunda üstat olan bir profesörün bu güne kadar ağzından hiç duymadığımız bir konuda gelip ahkam keseceğini kimse tahmin edemezdi. Burada suçlu aramaya gerek yoktur. Tek suçlu Üstün Dökmenin kendisidir ki il milli eğitim müdürü programa yetişememiştir. Konuyu sonradan öğrendiğinde de üstün Dökmene gerekli cevabı vermiştir. Saygılar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Ailemin Trafik Polisi" Sayısı Artıyor
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler