Toyota Türkiye’den Sakarya Üniversitesi’ne Robot Bağışı

Toyota Türkiye'den Sakarya Üniversitesi'ne Robot Bağışı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Sakarya Üniversitesi’ne, Teknoloji Fakültesi’nde verilen Robotik ve Robot Uygulamaları derslerinde kullanılmak üzere üstün performansa sahip robot bağışında bulundu. 

28 Aralık 2017 - 16:03
Reklam

Sakarya Üniversitesi ile yapılan işbirliği kapsamında Toyota Otomotiv Sanayi, Teknoloji Fakültesi’ne robot bağışında bulundu. Fabrikanın üretim hattında yer alan üstün performansa sahip Motoman robot, üniversitenin Mekatronik ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinde verilen  Robotik ve Robot Uygulamaları derslerinde kullanılacak.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk Sakarya Üniversitesi ile yapılan işbirliği neticesinde eğitime katkılarını sürdürmekten dolayı memnuniyetlerini ifade ederken, “Üniversiteye bağışladığımız robotlar, öğrencilerin ilgili derslerde gördükleri teorik bilgilerini uygulamalarla pekiştirmelerini sağlayacak” dedi.
 
Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye tüm öğrenciler adına teşekkür ederek “Öğrencilerimiz, derslerimizde bu bağışla birlikte uygulamalar yapıp, robot güvenliği hakkında bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca lisansüstü öğrencilerimiz bilimsel çalışmalarında da kullanarak pratik akademik kazanımlar elde edecek” şeklinde konuştu.

"Sektörle Buluşma Günleri" kapsamında öğrencilerle de buluştular

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Montaj Fabrikası Proje ve Bakım Departman Müdürü Önder Sütçü ile Kaynak Fabrikası Bakım Departmanı Müdür Yardımcısı Selçuk Yıldırım, aynı gün içinde Teknoloji Fakültesi’nde gerçekleştirilen  "Sektörle Buluşma Günleri" paneline katıldı. Mühendis adaylarıyla mesleki tecrübelerini ve sektörün kendilerinden beklentilerini paylaşan Sütçü ve Yıldırım söyleşi sonrasında öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.
 

Bu haber 1238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAKLI'YA KADIN ADAY
TARAKLI'YA KADIN ADAY
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!