• Reklam
  • Reklam
Toyota Otomotiv Sanayi’den Kızılay’a Kan Bağışı Ve Sağlık...

Toyota Otomotiv Sanayi'den Kızılay'a Kan Bağışı Ve Sağlık Seminerleri

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanları, Kızılay’ın “Güvenli Kan Temini Projesi” kapsamında kan bağışında bulundu. Çalışanlar ayrıca akciğer kanserine karşı farkındalığı artırmak için düzenlenen “Akciğer Kanseri” konulu seminere katıldı.    

30 Kasım 2017 - 11:54 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 11:57
Reklam

Toyota Otomotiv Sanayi çalışanları, 27-28 Kasım tarihlerinde Sakarya Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından düzenlenen “Güvenli Kan Temini Projesi” kampanyasına katıldı. Proje kapsamında 120 fabrika çalışanı kan bağışında bulunurken, bu örnek davranışın önemine de dikkat çektiler. Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilileri yakın ilgi ve destekleri için Toyota Otomotiv Sanayi çalışanlarına ve yönetimine teşekkür ederken “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” yaklaşımıyla herkesin kan bağışında bulunması gerektiğini söyledi. Toyota Otomotiv Sanayi, çalışanları ile birlikte Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarına 2010 yılından bu yana düzenli olarak destek veriyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, kan bağışının ardından 29 Kasım tarihinde ise akciğer kanserine karşı farkındalığı artırmak amacıyla bir seminer düzenledi. Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nden Tıbbi Onkoloji Uzm. Dr. Süleyman Temiz’in konuşmacı olarak katıldığı seminere çalışanlar büyük ilgi gösterdi. Kadın ve erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olmasına karşın akciğer kanserinin ölüm oranlarında ilk sırada yer aldığını söyleyen Temiz, hala en önemli risk faktörünün sigara olduğuna işaret etti. Temiz, “Akciğer kanserinin önlenebilir bir hastalık olduğu unutulmamalı. Özellikle sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve sigaradan uzak durmakla akciğer kanseri büyük oranda önlenebilir” dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ