"Toplumda Büyük Bir İletişim Sorunu Var"
Reklam

"Toplumda Büyük Bir İletişim Sorunu Var"

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘En Baba Atölye’de dersler devam ediyor. ‘İnce İşler’ dersi öğretmeni Seyfi Yücel, “Sizler çocuklarınıza bir rol model olmalısınız. Eşinize mutfakta, ev işlerinde ve birçok alanda yardımcı olarak iletişimi üst düzeye çıkarmanız gerekmektedir” dedi.

07 Aralık 2018 - 14:13
Reklam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘En Baba Atölye’de dersler devam ediyor. ‘İnce İşler’ başlıklı eğitimin gerçekleştirildiği atölyede Teknik Öğretmen Seyfi Yücel katılımcılara, aileyle yararlı vakit geçirmenin önemi, ortak uğraşlar bulma tekniklerini, yapılacak işlerin aile iletişimine katkılarını, evde kullanılacak aletlerin tanımını, aletlerin bakımı ve emniyeti konularında bilgiler verdi.

 

Çocuklarınıza rol model olmalısınız

Konuşmalarına aile içi iletişimin önemini vurgulayarak başlayan Seyfi Yücel, “Her yaştan insanlarımız çoluk çocuk engelli vatandaşlarımız Sosyal Gelişim Merkezlerimizden yararlanıyor. Binayı çok beğendim. Çok güzel bir mimariye sahip. Bizim de burada ders vermemiz çok güzel bir duygu. ‘En Baba Atölye’ projesinin amacı, evde küçük onarımlarla aile içi iletişimin sağlıklı oluşmasına katkı sağlamak. Burada amacımız usta yetiştirmek değil. Usta olmak için uzun bir zamana ihtiyacımız var. Toplumda büyük bir iletişim sorunu var. Akrabalar, komşular ve aile içi iletişim kopmuş vaziyette. Çocuklar teknoloji nedeniyle tamamen kopmuş vaziyette. Bu proje ile aile içi iletişimin sağlıklı olması amacını gütmekteyiz. Sizler çocuklarınıza bir rol model olmalısınız. Eşinize mutfakta, ev işlerinde ve birçok alanda yardımcı olarak iletişimi üst düzeye çıkarmanız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Reklam
Bu haber 890 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KILIÇ'IN ARDINDAN İL BAŞKANI KİM OLACAK?
KILIÇ'IN ARDINDAN İL BAŞKANI KİM OLACAK?
Büyükşehir Basketbol Deplasmanda Mağlup Oldu
Büyükşehir Basketbol Deplasmanda Mağlup Oldu