TWİTTER'A YENİ ÖZELLİK

Geçtiğimiz haftalarda karakter sınırının değişeceği duyurulan mikro blog sitesi Twitter'a yeni bir özellik geldi. Kullanıcılar artık kendi tweetlerini RT yapabilecek.

TWİTTER'A YENİ ÖZELLİK
banner3

Mikro blog devi Twitter geçtiğimiz ay karakter sınırının revize edileceğini duyurmuştu. Bu doğrultuda tweetin içine eklediğimiz link, fotoğraf ve videolar, 140 karakter sınırından düşülmeyecek. Ayrıca hashtag ve yanıt mesajlarındaki isimlerde bu sınırlamaya dahil edilmeyecek. Yani tweet yazmak için sahip olduğumuz 140 karakter artık hiçbir şekilde azalmayacak.
Twitter tarafından duyurulan bu güncelleme henüz yayına alınmadı fakat bir başka yenilik geldi. Twitter resmi hesabından yapılan açıklamada artık kullanıcıların kendi tweetlerini RT yapabildiği duyuruldu. Böylece 'hak ettiği değeri görmemiş' paylaşımlar yeniden gündeme getirilebilecek.
Kullanıcılar ayrıca eski tweetlerini, yeni tweetin için gömebilecek. Yani artık 'ben demiştim, biz demiştik veya ne demiştik' gibi tweetler tarihe karışacak diyebiliriz. Keza aynı şekilde eski tweetleri ekran görüntüsü ile paylaşmaya da gerek kalmayacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER