TÜBİTAK Başkanı Sakarya'ya Geliyor

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından Salı günü gerçekleşecek programda TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, akademisyen ve öğrencilere hitap edecek.

TÜBİTAK Başkanı Sakarya'ya Geliyor
banner3

Sakarya'nın 2’nci üniversitesi olarak uygulamalı eğitim misyonuyla kurulan SUBÜ, uygulamalı eğitimi önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde hayata geçirerek iş dünyasına nitelikli bireyler yetiştiren ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından da diğer üniversitelere örnek gösterilen bir üniversite seviyesine geldi. Akademik çalışmaları doktora eğitiminde de uygulamayla buluşturan üniversite, son olarak TÜBİTAK destekli üniversite-sanayi doktora projesine imza attı. Doktora öğrencileri bu projeyle bilimsel çalışmalarını sanayide gerçekleştirerek 4 bin 500 TL. maaş  alabilecekler.

Başarılı projeleri gerçekleştiren SUBÜ, Türkiye’nin en önemli bilimsel kurumu olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof.Dr. Hasan Mandal’ı akademisyen  ve öğrencilerle buluşturuyor.

Uygulamalı eğitime verdiği önemle de bilinen Prof. Dr. Hasan Mandal “Bilim, Teknoloji, Yenilik Ekosisteminde Durum Değerlendirmesi ve Yeni TÜBİTAK Yaklaşımı’’ konulu bir konferans verecek. SUBÜ Rektörü Prof.Dr Mehmet Sarıbıyık’ın ev sahipliği yaptığı konferans, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerinin katılımıyla Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de, saat 11:00’da gerçekleşecek.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER