Telefonunuzdaki Her Şey Silinebilir!

Güvenliğiniz için bu tip mesajları dikkate almayın.

Telefonunuzdaki Her Şey Silinebilir!
banner3

BBC'de yer alan habere göre Android telefonlar için yeni bir tehlike kapıda. Mazar isimli malware (kötü niyetli yazılım), kısa mesaj yoluyla şimdiye kadar 100 bin civarı Android kullanıcısına ulaşmış olabilir ve bu rakamın önümüzdeki günlerde artma ihtimali de var.
Heimdal isimli güvenlik firması, Danimarka'da bu zararlı yazılımın 100 binin üzerinde telefona ulaşmış olabileceğini belirterek kullanıcıları uyarıyor. Öncelikle bir mesaj alıyorsunuz ve bu mesajın içinde bir de link yer alıyor. İşte bu link açıldığında, telefonunuzdaki "bilinmeyen internet kaynakları" erişimi de açıksa, farkında olmadan cihazınız başkalarının yönetimine geçiyor.

Yetkililer, bu yazılım sebebiyle cihazlardaki bilgilere erişimin mümkün olduğunu, yazdığınız mesajların ve diğer özel bilgilerinizin okunabildiğini, hatta cihazınızdaki tüm bilgilerinizin sizden habersiz olarak sinilebildiğini aktarıyor.

Cihazınızın güvenlik ayarlarını kontrol etmekle birlikte bu tip mesajlarda yer alan linkleri açmamanızda fayda var.

Bir de ilginç bilgi verelim. Bu zararlı yazılım, Sistem dili Rusça olarak seçilen akıllı telefonlara zarar veremiyormuş...

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER