SAÜ'YE TÜBİTAK DESTEĞİ

SAÜ’YE TÜBİTAK DESTEĞİTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 1513 ve 1601 TTO 2014 çağrı sonuçları açıklanırken, Sakarya Üniversitesi 10 milyon TL bütçeli TÜBİTAK 1513 TTO desteğini aldı.

SAÜ'YE TÜBİTAK DESTEĞİ
banner3

Desteklenecek 14 üniversite arasında yeraldı…

Proje değerlendirilmesi sonucunda, 14 Üniversite adına yapılan başvuruların desteklenmesine karar verilirken, SAÜ desteklenecek üniversiteler arasında yeraldı.

MÜJDEYİ ÖĞRETİM ÜYELERİ SOY VE ENGİN VERDİ

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Uğur Soy ve Prof. Dr. Tahsin Engin, müjdeyi sosyal medyada verirken, Soy, “10 Milyon TL bütçeli TÜBİTAK 1513 TTO desteğini SAÜ olarak aldık. Üniversitemize sehrimize hayırlı olsun”diye yazdı.  Tahsin Engin de konuya ilişkin TÜBİTAK’ın sitesinde yeralan haberi takipçileriyle paylaştı.

“BU GURUR TÜM SAKARYA’NIN”

Uğur Soy ayrıca, öğretim görevlisi Tahsin Engin’e “Hocam kutluyorum. Sonunda başardınız. Bu gurur tüm Sakarya'nın”şeklinde tweet attı.

Öğretim Üyesi Tahsin Engin’in sosyal medyada paylaştığı ve TÜBİTAK’ın internet sitesinde konuyla ilgili yayınlanan açıklama aynen şöyle:

14 ÜNİVERSİTE ARASINDA, SAÜ DE YER ALDI

“Bilim Teknoloji Yüksek Kurulunun 2011/104 sayılı kararı ile Teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) desteklenmesi planlanmış bu çerçevede TÜBİTAK tarafından 1513 – Teknoloji Transfer Ofisleri Destek Programı oluşturulmuştur.

TÜBİTAK tarafından oluşturulan 1513 – Teknoloji Transfer Ofisleri Destek Programı ile üniversite ve sanayicilere hizmet verilmesi için kurulan TTO’lar geri ödemesiz (hibe) olarak desteklenmektedir. 2012 ve 2013 yıllarında toplam 20 Üniversiteye ait TTO, destek kapsamına alınmıştır.

2014 yılında 1513 Programı kapsamında açılan Çağrının yanında, TTO faaliyetlerine hazırlık niteliğinde olan bir Çağrı da 1601 Programı kapsamında açılmıştır.   1513 Çağrısına 11 Üniversite, 1601 TTO Çağrısına ise 20 Üniversite adına başvuruda bulunulmuştur.

Proje başvuruların değerlendirilmesi sonucunda aşağıda isimleri yer alan 14 Üniversite adına yapılan başvuruların desteklenmesine karar verilmiştir.  

·         Ankara Üniversitesi

·         Akdeniz Üniversitesi

·         Atılım Üniversitesi

·         Çankaya Üniversitesi

·         Fırat Üniversitesi

·         Gebze Teknik Üniversitesi

·         Kadir Has Üniversitesi

·         Mersin Üniversitesi

·         Okan Üniversitesi

·         Osmangazi Üniversitesi

·         Pamukkale Üniversitesi

·         Sakarya Üniversitesi

·         TOBB ETÜ

·         Trakya Üniversitesi

 

(Sıralama alfabetik olarak yapılmıştır)

 

1513 Programı kapsamında 5 adet, 1601 Programı kapsamında ise 9 adet başvuru desteklenmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER