banner28

Milyonların hayatını kolaylaştıracak yenilik devreye giriyor

Devletin vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için attığı interaktif adımlara bir yenisi daha ekleniyor. Yaklaşık 12 milyon kişi tarafından kullanılan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nde hayatı kolaylaştıracak yeni uygulamalar devreye giriyor.

Milyonların hayatını kolaylaştıracak yenilik devreye giriyor
banner3

Tüm sağlık bilgilerini tek bir platformda toplayan ve 12 milyon kullanıcıya ulaşan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nde vatandaşların hayatını kolaylaştıracak uygulamalar devreye giriyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şunları söyledi:
"Kullanıcılara ait tahlil sonuçları çıktığında, randevu saatleri yaklaştığında, kişiye sağlığıyla ilgili öneri verilmesi gerektiğinde cep telefonlarına anlık bildirimler gönderilecek. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme ve uyarıların yanında yapay zeka temelli beslenme uygulaması da e-Nabız'a gelecek yenilikler arasında yer alacak.

12 milyon 362 bin 65 kişinin profil oluşturduğu e-Nabız üzerinden 202 bin 215 kişi organ bağışı bildirimi yaptı. Bu bildirimler sonucu 3 milyon 134 bin 544 organ bağışlandı. Ayrıca sistem üzerinden 53 bin 311 kan bağış işlemi gerçekleşti"

.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER