İMKB, Robot'ta Türkiye Şampiyonu!

İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü öğretmen ve öğrencileri, Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından Ankara’da düzenlenen 12. ODTÜ Robot Günlerinde, Çöp Toplayan Robot kategorisinde “El Biruni” isimli robotla Türkiye Şampiyonu oldu.

İMKB, Robot'ta Türkiye Şampiyonu!
banner3

Yarışmaya; çizgi izleyen, labirent çözen ve çöp toplayan olmak üzere 3 kategoride 5 farklı robot ile katılan Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü öğrencileri çöp toplayan kategorisine damgasını vurdu. 

Sakarya EML Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölümü öğretmeni Coşkun Odabaş; “Yoğun çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Çalışmalarımıza maddi manevi destek olan başta okul müdürümüz Çetin Turhan, bölüm şefimiz Osman Çelik ve tüm Elektrik Elektronik bölümü öğretmenlerine çok teşekkür ederiz. Bu başarının gerçek sahibi azim ve sabırla çalışan kulüp öğrencilerimizdir.” dedi. 

Yarışmalara katılan robot kulübü öğrencileri Onur Sadıker ve Doğuş Muhammed Çetinoğlu, gelen başarının haklı gururunu doyasıya yaşadılar.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER