Galaxy Note 5'in Detayları Belli Oluyor

Samsung'un yeni amiral gemisi için yoğun bir çalışma var.

Galaxy Note 5'in Detayları Belli Oluyor
banner3

Koreli üretici Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge'te Qualcomm'dan vazgeçerek kendi yongasını kullandı. Ancak Digitimes'ın endüstri kaynaklarından öğrendiğine göre Qualcomm, Galaxy Note 5 için çabalıyor. Diğer bir söylemle Qualcomm kendi işlemcilerinin Galaxy Note 5'te kullanılmasını istiyor.

Samsung, Snapdragon 810'dan ısınma meseleleri sebebiyle vazgeçmişti. Bu vaziyet Qualcomm'un aleyhine olsa da, şirket yaptığı izahta Samsung'la olan iş birliğinin yeniden devam edeceğini söylemişti.

Ayrı olarak kaynaklar Qualcomm'un yalnızca Galaxy Note 5 için değil,diğer üreticilerin phablet modelleri için de sistem çipleri üstündeki çalışmaların hızlı ve dikkatli bir biçimde ilerlediğini söyledi.

Tüm bu gelişmelerle beraber Samsung'un Qualcomm'a karşı olan bağımlılığını azaltma ve kendi işlemcilerini geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Yeniden de Galaxy Note 5'te hangi işlemcinin olacağı belli değil. Belki Samsung, Qualcomm Snapdragon'lu bir model çıkarabilir. Belki de kendi işlemcisiyle çıkartır. Net bir yorumda bulunmak zor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER