Teknik Birimlere "Bina Deprem Yönetmeliği" Eğitimi...

Teknik Birimlere "Bina Deprem Yönetmeliği" Eğitimi Verildi

Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından “2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” konulu eğitim semineri düzenlendi.

05 Mart 2019 - 17:04
Reklam

Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından belediye meclis salonuında düzenlenen eğitim seminerine Adapazarı Belediyesi Teknik Birim personeli, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile özel sektörde çalışan teknik personel katıldı.

TAŞIYICI ZEMİN

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Akademisyenlerinden Prof.Dr. Erkan Çelebi, Prof. Dr. Adil Altundal, Prof.Dr. Zeki Gündüz, Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Kasap ve Dr. Öğretim Üyesi Necati Mert’in verdiği eğitim seminerinde; deprem yer ve hareketleri, temel zemini ve temellerin tasarımı, taşıyıcı sistemlerin tasarımı için özel kurallar, mevcut bina sistemlerinin değerlendirilmesi ve güçlendirme tasarımı hakkında bilgi verildi.

2018 DEPREM YÖNETMELİĞİ

Prof. Dr. Adil Altundal, 1998 Afet Bölgelerinde yapılan yapılar hakkındaki yönetmelikten sonra;  “2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği”nin depreme dayanıklılık hakkında devrim niteliğinde olduğunu ifade etti.

 

 

Bu haber 891 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
7 Madalya ile Sakarya'ya Döndüler
İzafi Portreler Sergisi Açıldı
İzafi Portreler Sergisi Açıldı