TEHLİKE KAPINIZDA / GERÇEKLER GÖLGEDE KALMASIN / KAYBEDEN - KAZANAN

BAŞKANLAR AMAN DİKKAT! TEHLİKE KAPINIZDA …

Yerel seçimler nihayet bitti ve seçilen isimler görevlerine başladı.

Zor bir dönem başkanları bekliyor.

Bir yandan yapılacak işlerin bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor ve bunlarla enerji harcarken diğer yandan da etraflarına doluşan ve her biri bulunmaz hint kumaşı isimlerin görevlendirme beklentileri ile uğraşıyorlar ilk günler ...

Çocuğu torunu kendisi, uzun süredir işsiz kalmış arkadaşı için iş istemeler “Biz vallahi de billahi de bu kadar kişi ile size destek verdik, hem de ezelden reisçiyiz, kessen kanımız AK akar, ayrıca da bu işi en iyi ben (ya da tavsiye ettiği kişi) yaparım” tarzında bir sürü isim belediye kapılarında ...

Öylelerini görüyorum ki buralarda dolaşan ...

Düne kadar birilerinin emrinden çıkmayıp, ona operasyon buna ayar şunu herkese şikayet edenler...

Hayat nizamlarını ve yönlerini birilerinin emir eri olarak sürdürme, o ne derse onu yapma, kullan at olarak görüldüklerinden miadları efendilerince belirlendiğinde ilk kurtulunması gerekeler listesinin başında olduklarından hızlıca boşa düşürüldüklerinde ise kendilerine yeni efendi arama peşinde olan modeller …

Hatta hatta bir dönem popüler olan ardından cezaevini boylayan bir sosyal medya hesabına aslı astarı olmayan şeyleri servis edip masum insanlar hakkında yalan yanlış ifadelerle saldırılmasına sebep olanlar ...

Allah başkanlara sabır versin. Ferasetli davranma gücü versin, İnce okuyup sık dokusunlar ki …

Eğer böyleleri, kendilerini tertemiz gösterme maharetleri ile iç odaya girerlerse

Vay o başkanların haline.

Daha ne sır kalır,

Ne özel,

Ne de mahrem!

Not:

Hemen başka yerlere çekmeyin canım. Tek kişi üzerinden değil yazdıklarım. Maalesef bu tipler amip gibi. Her yerde bunlardan çokça var!

GERÇEKLER % 65’İN GÖLGESİNDE KALMASIN!

Sakarya Büyükşehir’de Cumhur ittifakı açısından başarılı bir seçim verdi. İlçeler nezdinde ise bilindiği gibi 2 ilçe dışında bütün belediyeleri kazandı.

Genele baktığımızda sonuçlar kimine göre başarı kimine göre ders niteliğinde kimine göre ise başarısızlık.

Herkes haklı.

Başarı çünkü, % 65 ile seçim kazanmanın büyük bir zafer olduğu yadsınamaz.

Ders çünkü, İlçelerin bazılarında özellikle belediye başkanları ile Meclis üyelikleri ve Büyükşehir oyları arasında çok ciddi farka var.

AK Parti için başarısızlık çünkü, elinde bulundurduğu 2 artı 1 ilçeyi diğer partilere kaybetti.

Artı 1 ittifakın içinde MHP kanadında ancak sonuçta seher bir partinin kurumsal kimlikle temsil edildiğini göz önüne aldığımızda bunun AK Parti için bir kayıp olduğu gerçeğini görebiliriz.

Bana göre de Halk siyasetçilere ve de tüm siyasi partilere ders verdi.

AK Partiyi ise ciddi ciddi uyardı.

Sonuç olarak AK Parti kendi içinde çok iyi bir muhasebe yapmak zorunda.

Milletin umudu olan, Ülkenin yönetimini elinde bulunduran ve gücünü halktan alan bir parti, onun beklentilerini karşılamak zorunda.

Demek ki kısır çekişmeler ile, halktan kopuk insanlarla, kendi adamlarına, zaten kendine oy verecek olan vatandaşın evlerine iş yerlerine giderek onlarla çay kahve muhabbet fotoğrafları ile olmuyormuş bu işler.

SEÇİMİN KAYBEDENİ CHP VE İYİ PARTİ!

Bu seçimlerin Ülke genelinde kaybedeni tabi ki İyi Parti.

İyi Parti Sakarya’da kaybedenler listesine tabi ki ittifak ortakları CHP’yi de ekledi.

Hiçbir başarı kazanamadılar.

İttifak kurmayı dahi beceremediler.

CHP Adapazarında İYİ Parti kökenli bir ismi aday gösterdi. Aynı zamanda oyunu Serdivan’da kullanmak zorunda kalan bir ismi ona rakip olarak İYİ Parti

Adapazarı’na aday gösterdi.

Serdivan’da CHP adayı varken sürekli tartıştılar.

Meclis listesine destek olmadılar.

Büyükşehir adayı sorsan mütabakatla sağlandı ama ona da uzlaşıp destek vermediler

Tümden kaybettiler.

Ama her zaman olduğu gibi kaybettiklerini çıkıp ifade edemediler.

SEÇİMİN KAZANANI BABAOĞLU VE ÖVÜN!

Sakarya’da seçimlerin tartışmasız kazananı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Pamukova Belediye başkanı Güven Övün oldu.

Her ikisi de partilerinin halktaki karşılığı Sakarya özelinde % 3 ortalamasında olmasına rağmen güçlü rakipleri karşısında başarı kazanmasını bildi.

Partilerine tepki olarak başka partilerden yola çıkan iki isim de sonuçta ipi göğüsledi ve koltuğa oturdu.

Hendek’de Babaoğlu rüzgarı önceki seçimden bu yana biliniyordu. Ali İnci’nin girdiği son seçimde adından çokça söz ettiren Turgut Babaoğlu bu dönem MHP’nin adayı olmak istemiş, ancak ittifak gereği Hendek AK Parti’de kalınca o da gidip BBP’den aday olmuştu.

Aynı şekilde Pamukova’da Güven Övün.

Geçen dönem aday dayı olmuş o gün bugün sahadan hiç kopmamış 5 yıldırı Pamukova’yı ilmek ilmek dokumuştu.

Tam AK Parti’den aday adayı olacağı günün akşamı yine sözde AK Partililerce adice şikayet edilmiş, geceyi karakolda geçirdikten sonra ise onlar AK Partili ise ben değilim diyerek Aday adaylığından vaz geçmişti. Ardından da Saadet Partisinden ilçesine aday oldu. Pamukova’da AK Partililerce de desteklenen Övün şimdi ‘ceketimi koysam kazanırım’ diyen Cevat Keser’i tahtından ederek Belediye Başkanı oldu.

Her iki isme de tebrikler …

Tabi ki asıl işi halka hizmet olan belediyelerin koltuklarına oturan tüm başkanları bir kez daha bu vesile ile tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Şimdi görev sizin. Halk hizmet bekliyor. Hadi Kolay gelsin.

Vesselam

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyeci
Belediyeci - 8 ay Önce

Ekrem Yüce bey, şunu bilmeli ki, başarısı için dosdoğru, adaletli, çalışkan, bilgili, ehliyetli ve liyakatli kadro ile olur. Bunun için,B.Şehir Gen. Sekreterliğine yakışır tek bürokrat, Osman Adıgüzel'dir. 28 Yıllık belediye çalışanıyım, bunun kadar bilgili, çalışkan, dürüst, adaletli bir insan bu belediye ve tüm belediyeler görmedi. Ama çok doğru ve adaletlidir.Belediye başkanları böyle adamı ister mi, orası meçhul. Bizde dayire başkanlığı yaptı, belediyede onu tanıyan herkes bu görüşüme katılır. Tek kabahati çok dürüst, çalışkan ve adil olmasıdır.Böyle adamlar devletin her kademesinde olsun, bu ülke uçar.

abuzer kadayıf
abuzer kadayıf - 8 ay Önce

yaw he he

Şecimkazanı
Şecimkazanı - 8 ay Önce

Kimse reisin gölgesine sığınmasın. Reis için oy atmalıydınız diye baskılar oluyor. Reisin oylarına güvenip işinizi yürütüyorsunuz. Halk reis de olsa işin ucunda elbetteki sakaryayi payeleyenlere tepkisini verecek.Yönetimlerdeki kirlilik reisin gölgesine güvenden kaynaklı. Sırtlarını dayamışlar reise böl parçala ne güzel. Kendilerinde arasınlar hatayı halkta değil. Kaleminize sağlık. Bi çok insan bu yazdıklarınıza eminim katılacaktır.