TARTIŞMA BİR ÖNERİ İLE BAŞLAR 

Merhaba,

Ben Zeynep Akçelep, bundan böyle MEDYAROTA’nın bir ferdi olarak her hafta cumartesi günü sizlerle bu köşedeyim.

Dünya sistemiyle ilgileniyorum, yazılarımda da bunu sıkça göreceksiniz. Gelecekte belki bir aktivist belki de bir insan hakları savunusu olacağım.

Gelin beraberce sisteme bir göz atalım.

Korkunç İvan, Josef Mengele, Mao Zedong, Voyvoda 3. Vlad, Stalin, Adolf Hitler gibi yüzlerce insanı acımasızca, kendi çıkarları uğruna katletmiş liderlerin yetiştiği dünyamızda, Hiçbir gücün kalıcı olmadığı gerçeğini anlıyoruz. Peki ya bu insanlar gerçekten öldü mü?

Hayır yalnızca bedenleri göçtü, düşünceleri başka bedenlerde canlanıp farklı ideolojiler altında dünyaya zulmediyor.

Günümüzde insan hakları, demokrasi gibi, teoride mükemmel olan pratikte ise petrole, değerli taşlara takılan defolu fikirlerle aklımızı oyalamaya çalışıyorlar.

Bugün insanlık denizlerin dibinde ki metan gazlarına ulaşmak uğruna binlerce balinanın karaya vurmasına yol açıyor.

İslam coğrafyası El Kaide, İŞİD, Boko Haram gibi örgütler, insanın kanını donduran, İslamiyet ile alakası olmayan vahşet dizisini piyasaya sürüyor. Müslüman olanı hatta Müslüman olmayanı sadece farklı mezhebe mensup diyerek topluca öldürüyorlar, kadınlara el konulup her türlü işkenceyi yapıp sokaklarda cariye, köle diye satışa sunuyorlar, bu akıl almaz diktayı dünya basınına duyuran gazetecileri Allahu Ekber sesleriyle kafalarını kesip bunu da İslam Şeriatı için yaptık diyerek İslam dini üzerine algı operasyonu çeken IŞİD’ ten bahsediyorum.

Peki ya dünya devi ülkelerin büyük sermayelerle kurdukları fabrikalarda işçiyi sömürüşüne ne demeli?

Bu yapıların temelinde coğrafi keşiflerin başı olan 15. yy'dan beri, gelişmiş askeri teknolojileri, donanmaları sayesinde gün geçtikçe sömürgecilik hayallerini daha da arttıran Portekiz, İspanya ve Hollanda gibi Avrupa ülkeleri yer almaktadır.

Avrupa’nın ilerici bakış açısı, kararlılığı ve teknolojisi onu bir dev yaptı. Dünya çapında uyguladıkları şuur operasyonlarıyla milletleri uyutarak sistematik birer köleye çevirdi. Güçlerinin uzandığı her noktada insanlığı katlederek şehirleri moloz yığını altıda bıraktılar. İnsan haklarından bahsedip sahile vuran Aylan bebeği görmezden gelmek, yalnızca Avrupalıysan ya da Hristiyansan, insan vasfına eriyorsun demekle aynı şeydi.

Bugün ki dünya sisteminde Orta Doğu’da beş yaşında bir çocuk ölüyorsa, insanlarda bu çocuğun üstüne basarak zafere ulaşıyorsa bunun en büyük destekçisi Müslümanlardır!

Yerinde sayan, tembellik yapan, dini ticaret aracı olarak kullanan, gözlerini zulümlere kapatan Müslümanlar!

Elinden geldiğince bütün mazlum coğrafyalarda, insanlık adına bir şeyler yapmaya çalışan Türkiye’ye uygulanan ambargoya sessiz kalan Müslümanlar!

21. Yüzyıl’ın içerisine sıkışıp kalmış gençler olarak dünyaya yayılmış onlarca fikir ve ideoloji ile karşı karşıyayız. Bu kavramlar belki Deli Petro belki de Fatih Sultan Mehmet olmamızı sağlayacak.

Bizler bedensel olarak kuvvetli tutulduğumuz bu çağda zihinsel olarak güçsüz bırakılmak isteniyoruz. Bu durumun aksine büyük zeka sahibi olmalıyız milletçe, devletçe güçlü olmak istiyorsak büyük zihinler yetiştirmeliyiz.

Dünyayı anlayan gençler olmalıyız. Kim bilir belki bu çıkarcı dünya sistemini bir öneriyle değiştireceğiz. Haksızlıklar, tartışmalar sonucunda biter. Tartışma ise bir öneri ile başlar...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nisa Daşdan
Nisa Daşdan - 6 ay Önce

Öncelikle emeğinize sağlık bu dünya üzerinde yaşayan belkide bir çok insanın içindeki düşünceleri bizim adımıza yazıya dökmüşsünüz belki birileri buna artık bir dur der ve umarım sizin öneriniz buna öncülük eder.

Büşra İÇİNDERE
Büşra İÇİNDERE - 6 ay Önce

Bir şuurdan bahsediyoruz konuşuyoruz tartışıyoruz gençler biz müslümanlar şuurun neresindeyiz ? Ne güzel bahsetmişsin kardeşim “TARTIŞMA Bir Öneri İle Başlar” Kalemine sağlık kardeşim Rabbim yolunu bahtını her zaman açık etsin. Artık her cumartesi bizim için daha anlamlı Cumartesileri iple çekiyor olacağız. Medyarota ailesi çok iyi bir Köşe Yazarı kazandı.

Selen Harmanci
Selen Harmanci - 6 ay Önce

Cok başarılı bir yazı tebrik ederim

Yusuf Altuner
Yusuf Altuner - 6 ay Önce

Güzel bir yazı olmuş Allah yolunuzu açık etsin.

Funda hayta
Funda hayta - 6 ay Önce

Tebrik ederim harika bir yazı olmuş

Sena Gül
Sena Gül - 6 ay Önce

Sosyal medya üzerinden görerek yazınızı okudum ve medyarota ile tanıştım. Biz gençlerin dili olmuşsunuz bundan sonra takipteyim. Allah yolunuzu açık etsin inşAllah.

Nilufer kaya
Nilufer kaya - 6 ay Önce

Cok basarili basarilarinin devamini dilerim

Merve Ulutaş
Merve Ulutaş - 6 ay Önce

Hep çok iyisin Zeynep ablacım❤❤❤