Suriyeli Çocuklar Yaz Tatilinde de Türkçe Öğreniyor

Suriyeli Çocuklar Yaz Tatilinde de Türkçe Öğreniyor

Suriyeli çocuklar yaklaşık 2 yıldır devam eden Pictes Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında Suriyeli çocuklar yaz tatilinde de Türkçe eğitimlerini sürdürüyorlar.

10 Ağustos 2018 - 09:33
Reklam

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi il koordinatörü Ali Akıllı, proje kapsamında 13 ilçede yaklaşık 2 bin Suriyeli çocuğun Türkçe eğitimi aldığını vurguladı.

Düzenli olarak okulları ziyaret eden Akıllı, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek projenin işleyişi hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Proje hakkında bilgi veren Ali Akıllı; Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı anlaşması (FRIT) çerçevesinde imzalanan sözleşme ile Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegrasyonunda Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan bir projedir.

Bu proje ile geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşların Türkiye’deki eğitime erişim sağlamalarına katkı yapmayı ve Suriyeli çocukların eğitime erişiminin artırılmasını aynı zamanda Suriyeli öğrencilere sunulan eğitimin kalitesinin artırılması ve eğitim kurumlarının ve personelinin kapasitesinin iyileştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

 

Bu haber 438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bambaşka Bir Sakarya Var"
Cimnastikçiler Yarı Final İçin Bursa'da
Cimnastikçiler Yarı Final İçin Bursa'da