UĞUR KOBAŞ'A BÜYÜK ONUR

Uluslararası Avrupa Karate hakemi olan Uğur Kobaş’a Avrupa hakemliğinde 15. yılını tamamlaması nedeniyle gümüş düdük verildi.

UĞUR KOBAŞ'A BÜYÜK ONUR
banner3

İlk olarak 1999 yılında Yunanistan' da yapılan Avrupa karate hakemlik sınavını kazanarak uluslararası Avrupa hakemi olan Uğur Kobaş, Avrupa hakemliğinde 15. yılını tamamladı.Avrupa hakem kurulu başkanıPrimoz Debenaktarafından Finlandiya’daki Avrupa Büyükler Şampiyonası sonunda yapılan hakem brifinginde tüm Avrupalı hakemlerin katılımı ile Uğur KOBAŞ’a gümüş düdük verildi.15 yıl önce Avrupa Hakemliğine başladığında Avrupa’nın en genç hakemi olduğunu ifade eden Uğur Kobaş, "Yıllar çok çabuk geçiyor. 15 yıl oldu, Allah nasip ederse hedefim 20 yılı tamamlayarak altın düdük sahibi olmak” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde İl Karate Antrenörü olan Kobaş, 1999 yılında başladığı Avrupa hakemliğinde, 2001 yılından itibaren kumite orta hakemi olarak devam ediyor. Avrupa arenasında ümit, genç, 21 yaş altı, büyükler ve kulüpler Avrupa şampiyonalarında şu ana kadar 27 ülkede hakemlik yaptı. Uğur Kobaş aynı zamanda 2007 yılından itibaren Dünya hakemi ve 2013 yılı itibari ile Dünya kumite orta hakem klasman sahibi olarak hakemlikte parlamaya devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER