Türkiye Wushu Şampiyonası Sakarya'da Başladı

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Wushu Taolu Taichi Şampiyonası nefesleri kesiyor.

Türkiye Wushu Şampiyonası Sakarya'da Başladı
banner3

Adapazarı Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Wushu Taolu Taichi Şampiyonası  Minik (9-11 Yaş), Yıldız (12-14 yaş), Genç (15-17 Yaş) ve Büyükler (18 Yaş Üstü)  Kız ve Erkekler kategorisinde düzenleniyor.

Şampiyonaya Sakarya’nın yanı sıra Ankara,  Aksaray, Bursa, Bilecik, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, İstanbul,  Kocaeli, Konya, Malatya, Samsun  ve Sivas İllerinden 46’sı erkek olmak üzere 137 sporcu katıldı. 15 Hakemin görev yaptığı şampiyonada, Sakarya’dan 49 sporcu başarı arıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış seremonisinde Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Balkan Wushu Federasyon Başkanı Muhammet Çapoğlu ve Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz konuşma yaparak sporculara başarılar dilediler. Seremoni sonrasında Dünya şampiyonu olan sporcular gösteri müsabakası yaptılar. Son derece zevkli ve çekişmeli geçen Türkiye Şampiyonasında derece elde eden sporcular madalyalarına kavuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; “Wushu sporunun gelişmesinde ve yayılmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Wushu Federasyonumuza , İl temsilciliğimize, sporcu, antrenör ve idarecilerimize Gençlik ve Spor camiası adına teşekkür ediyorum.  14 İlden , 137 sporcunun katılımı ile İlimizde düzenlenen Türkiye Wushu Taolu Taichi Şampiyonasında  mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER