Tatangalar’dan ‘KİRALIK’ Tepkisi! Başkan Genç Özür Diledi

Sakaryaspor Yönetimi’nin futbolcuları maça ‘KİRALIK’ yazılı formalarla çıkartmasına Tatangalar tepki gösterdi. Başkan Genç yaptığı açıklamayla tüm taraftarlardan özür dilediğini söyledi.

Tatangalar’dan ‘KİRALIK’ Tepkisi! Başkan Genç Özür Diledi
banner3

KABUL ETMİYORUZ!

Sakarya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu ve Sakaryaspor ’un taraftar grubu Tatangalar futbolcuları Ergene Velimeşespor maçına ‘KİRALIK’ yazılı formalarla çıkartan yönetime tepki gösterdi. Tatangalar sosyal medyadan yaptıkları açıklamada, “Sakaryaspor gibi koca bir çınarın sponsorluk anlayışına tepki olarak formalarımızın önüne “kiralık” yazdırılması kabul edilemez bir gerçekliktir. Bugünün tek hasadı armanın etrafında kenetlenmiş büyük Sakaryaspor taraftarıdır. Bizim için deplasman tribünleri kiralıktır, formalar bizimdir. Daha önce aynı durumla baş başa kalan kulübümüz formasının önüne taraftarının ismini yazarak kendi yolunu çizmişti. Bugün alınan bu altı doldurulamaz kararı kendimize yediremiyoruz. Bugün de gördük ki, Sakaryasporumuz sponsorluk konusunda bilerek ve istenerek siyaset tarafından birçok kirli polemiğin içerisine çekilmeye çalışılmaktadır. İnsanlar için temizlenmenin yolu çamurda yuvarlanmak değildir!

Biz Sakaryaspor’u her zaman tertemiz sevdik! Kiralık umutlarınız, satılık hayalleriniz sizin olsun.
Sakaryaspor bizim! Armamıza ve formamıza bin selam olsun!” ifadelerini kullandı.

GENÇ ÖZÜR DİLEDİ

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, Tatangalar’ın sosyal medyadan yaptıkları eleştiriye özür dileyerek cevap verdi. Genç konu ile ilgili açıklamasında, “Kulübümüzün forma sponsoru olan BMC ile sözleşmemiz 31 Aralık 2019 tarihinde bitmişti. Biz de o tarihten beri forma reklamı için bazı firmalarla görüş alışverişinde bulunuyorduk. İkinci yarının ilk maçı olan Velimeşe maçında böyle bir ironi yaparak forma reklamı için rekabet sağlamak istedik. Ama gelen tepkilerden de anladığımız gibi hatalı bir düşünce de bulunmuşuz yanlış yapmışız. Yönetim kurulu olarak nasıl doğrularımızın arkasında durduysak, yanlışımızı da sahipleniyor; bu yüzden Sakaryaspor camiasından ve taraftarından yönetim kurulu olarak özür diliyoruz “şeklinde konuştu.

ARAŞTIRILIP CEZALANDIRILSIN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un bir toplantıda Sakaryaspor Yönetimine karşı eleştiri yapmıştı. Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç yaptığı açıklamada Yavuz’a da cevap verdi. Başkan Genç açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Bugün Sayın vekilimiz Ali ihsan Yavuz'un Sakaryaspor kulübümüzle ilgili yaptığı açıklamalara biz de katılıyoruz. Bu seneki 3 puan silinmesine kim sebep olduysa kendileri tarafından araştırılıp cezalandırılmasını istiyoruz.

Daha önceki yönetimlere destek olduğu loca ve diğer konular hakkında bir teşekkür bile edilmemesini biz de kınıyoruz. Bizim Yönetim anlayışımızda destek olan her kişiyi onure etmek vardır. Geldiğimiz den beri her zaman yanımızda olan Sayın Ekrem Yüce'ye her fırsatta her ortamda desteği ve destekleri için kulübümüz adına teşekkür ettik iki aylık görev süremizde.

Ayrıca paralar nasıl harcanıyor kim ne kadar veriyor konusunda da vekilimizle aynı fikirdeyiz. Şimdiye kadar biz de bundan rahatsız olduğumuz için kimsenin yapmadığını yaptık ve kongrede tüzüğe üç ayda bir Sakaryaspor bağımsız kurumlar tarafından denetlenip sonuçları kamuoyuna açıklansın dedik. 7 Şubat'ta kulübün 3 aylık hesaplarını internet başından merak eden herkesi öğrenecektir.

Sosyal medya linçinden en çok rahatsız olanlardan biri olarak bu konuda da eleştiri hakkını aşan kişisel hakaret içeren paylaşımlarda yasal mercilerin işletilmesini istiyoruz.

Sakaryaspor futbol takımı kongre tarihi alındığından beri oynadığı dokuz müsabakada yedi galibiyet iki beraberlik almıştır ama bugün beklemediğimiz bir yenilgi aldık.

Biz takımımıza güveniyoruz. İyi günde ve kötü günde yanımızda olan taraftarımıza güveniyoruz. Biz bu sene şampiyon olacağız! Bugün Sakaryaspor ‘un kötü günüdür. Şehir olarak siyasetçilerimiz, iş adamlarımız ve taraftarlarımız beraberlik zamanıdır. Bir olalım birlik olalım. İyi günde herkes destek olur, önemli olan kötü günde beraber olabilmektir. Bugün kötü günümüz, yanımızda olanları görmek istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER