Tatangalar’dan Açıklama

Playoff çeyrek finalinin ilk maçında Yeni Sakarya Stadında karşı karşıya gelen Sakaryaspor ile Samsunspor ’un taraftarları arasında yaşanan pankart gerginliği üzerine Tatangalar sosyal medyadan açıklama yaptı.

Tatangalar’dan Açıklama
banner3

 Maçın ilk yarısının son dakikalarında Samsunspor taraftarlarının penaltı bekleyerek tepki göstermesinin ardından kale arkasında bulunan Sakaryaspor taraftarı ve Samsunspor taraftarı arasında gerginlik başladı. Devre arasında Samsunspor tribünlerinde bulunan pankartın yarısı Sakaryaspor taraftarları tarafından koparıldı. Olay üzerine Tatangalar sosyal medyadan açıklama yayınladı.
İşte Tatangaların yaptığı açıklama;
“Değerli sporseverler, Bugün tamamen isteğimiz dışında Sakaryalılık ve Sakaryasporluluk bilinci ile uzaktan yakından alakası olmayan münferitlerin sebep olduğu olayları şiddetle kınıyoruz.
Sakarya ve Samsun şehri geçmişten sıkı bir bağ ile bağlanmış iki güzide dost şehirdir. Geçen hafta Samsun'da gördüğümüz misafirperverlik ve bugün şehrimize gelen misafirlerimize gün içindeki davranışlarımız bunun somut göstergeleridir.
Olayların patlak verdiği an tribün liderlerimizin koşarak bölgeye gidip olayları bitirmesi de olayın tamamen Sakaryaspor ile alakası olmayan münferit kişilerce yapılmaya çalışıldığının bir aynasıdır.
Kale arkası tribününde aramıza sızmış, Samsun tribününün açığını kollayan kahpeler tarafından olayın gerçekleştirdiği öğrenilmiş ve "gereği yapılarak" şeref yoksunlarının elinden pankartın kopan kısmı alınmıştır. Emanetiniz en yakın zamanda teslim edilecektir.
Suçsuz, günahsız 16 yaşındaki çocuğu vurarak pankart çalmayı mevzu edinen karaktersiz şark kurnazlarının kahpe oyunları Anadolu'nun birliğini bozmaya yetmez!
Samsunlu kardeşlerimize kazasız belasız hayırlı yolculuklar dileriz.
Saygılarımızla...”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER