Taekwon-Docuların Avrupa Seferi

Sakarya’lı Milli taekwondocular, Antalya’nın Belek beldesinde yapılacak olan Minikler, Yıldızlar ve Gençler Avrupa Taekwondo şampiyonası için Antalya’ya gidiyorlar.

Taekwon-Docuların Avrupa Seferi
banner3

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Arifiye Atılganspor Taekwondo takımı sporcuları Antalya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Ülkemiz adına madalya arayacaklar.

2 Şubat 2017 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Beldesinde start alacak olan ETU Koç Semineri ile başlayacak Avrupa Şampiyonası öncesinde  ülkemizi temsil edecek olan Sakarya GHSİM ve Arifiye Atılganspor taekwondo takımı Lütfü Yaman Spor Salonunda biraraya gelerek başarı sözü verdiler.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ali İhsan Çokan, Avrupa Şampiyonasına katılacak olan Taekwonducuları yalnız bırakmadı. Çokan , Antrenör Davut Cengiz ve sporculara başarılar diledi.

4-5 Şubat tarihleri arasında Antalya Belek’te 3.Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonasında 33 kg.’da Kerem Külüoğlu, 36 kg.’da Ufuk Kaan Sosyal, 44 kg’da Emirhan Sarı, 57 kg.’da Nisa Nur Özdemir başarı arayacak.

6 Şubat’ta yapılacak olan 5. Avrupa Kulüplerarası Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasında 49 kg.’da Cafer Tayyar Cengiz, 55 kg.’da Eslem Ceren Yıldız, 47 kg.’da Sevde Cıngır madalya için mücadele edecek.

7 Şubatta yine Belek’te yapılacak olan 5.Avrupa Kulüplerarası Gençler Taekwondo şampiyonasında 45 kg.da Emre Can Ak, 48 kg.’da Muhammet Bahadır Buluş, 59 kg.’da Muhammet Ali Hebiloğlu, 63 kg.’da Serhan Şirinkaya, 68 kg.’da Ömer Tarık Sosyal, 78 kg.’da Onur Yılmaz başarı arayacak.

8 Şubatta yapılacak olan 5.Avrupa Kulüplerarası Büyükler G.1 Taekwondo şampiyonasında 63 kg.’da Enes Madak, 68 kg’da Muhammet Emin Pınar, 46 kg’da Şevval Bozkurt ilimizi milli takımda temsil edecek isimler arasında yer alıyor.

Sakarya GHSİM ve Arifiye Atılganspor Taekwondo takımı sporcularından Arzu Demirci, Şehima Aksu, İmam Şamil Cengiz, Mustafa Turkay Yıldız ve Yiğit İzkalaf 10 Şubat tarihinde yine Antalya Belek’te yapılacak olan 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo turnuvasında başarı arayacaklar.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER