Spor Şehri Sakarya'da İl Spor Merkezleri Startı Verildi

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde her yıl düzenlenen , İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılışı Adapazarı Atatürk Spor Salonunda yapıldı.           

Spor Şehri Sakarya'da İl Spor Merkezleri Startı Verildi
banner3

Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan İl Spor Merkezlerinin açılışında renkli görüntüler vardı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel açılış konuşmasında;”Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından çocuk ve gençlerimizin sporla tanışması amacıyla İl Spor Merkezlerinde her yıl düzenlenen Yaz Spor Okullarına 4000’e yakın öğrenci kayıt yaptırdı.  İl Müdürlüğümüz bünyesinde her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri ile sporu toplumun bütün kitlelerine yaymayı, çocuk ve gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.” Dedi.

Çelikel ; Kıymetli velilerimiz; Çocuklarımızın teknoloji çağında telefon, bilgisayar ve internet bağımlılığını en aza indirmek, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için kesinlikle spora teşvik etmeliyiz. Spor; çocuklarımızın fiziksel gelişiminin yanında psikolojik ve sosyal yönden gelişimine de katkıda bulunur. Bu yıl  05-18 yaş gruplarında 22 branşta 4000’e yakın evladımıza ve 15 branşta 59 engelsiz kardeşimize yaz spor okullarında uzman antrenörlerimiz eşliğinde eğitim vermenin mutluluğunu yaşamaktayız.   Bugün aramızda sporla yeni tanışacak olan çocuklarımızı sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayı devam eden sportif faaliyetlerimize de katılmaya davet ederek, tüm antrenör ve sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

Çelikel’in konuşmasının ardından Judocular, Cimnastikçiler, Karateciler ve Basketbolcular gösteri yaptılar. İl Spor Merkezlerinin açılış töreni , antrenörlerin velileri bilgilendirmesi ile sona erdi.

İl Spor Merkezleri Branşlar

Atıcılık-Avcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol  , Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Yüzme (Ücretli)

Engelliler İl Spor Merkezleri

Atletizm , Bocce, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Yüzme (Bedensel Engelliler)

Güreş , Karate Taekwondo (İşitme Engelliler)

Atletizm , Judo, Yüzme (Görme Engelliler)

Atletizm, Cimnastik , Masa Tenisi (Özel Sporcular)

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER