Sakaryaspor’un Playoff Rakibi Belli Oldu!

Yeşil siyahlı temsilcimiz Sakaryaspor ligi 69 puanla dördüncü sırada tamamladı. TFF 2.Lig 34. Hafta maçlarının sona ermesi ile Sakaryaspor’un Playofftaki ilk rakibi belli oldu.

Sakaryaspor’un Playoff Rakibi Belli Oldu!
banner3

Sakaryaspor ligi dördüncü sırada tamamlaması sonucunda kural gereği üçüncü sırada bulunan Samsunspor ile playoff çeyrek finalde mücadele edecek. İlk maç Yeni Sakarya Stadında 9 Mayıs Perşembe günü oynanacak.

Bir diğer eşleşme ise ligi ikinci bitiren Kastamonu 1966, beşinci sıradaki Sarıyer ile mücadele edecek. Ligi ilk sırada tamamlayarak direk bir üst lige çıkan takım Keçiörengücü oldu.

Eşleşme Sistemi

TFF 2. Ligin her iki grubunda 2., 3., 4. ve 5. sırayı alan takımlar, Spor Toto 1. Lig'e yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılırlar. Play Off Müsabakaları Grup içi Eşleşmeler ve Final Müsabakası olmak üzere iki kademeden oluşur.

Her iki grupta, kendi gruplarında 2 ve 5. sıraları alan takımlar "Birinci Eşleşme"yi, 3. ve 4. sıraları alan takımlar "ikinci Eşleşme"yi oluştururlar.

Eşleşmeler çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların 4. ve 5. sıraları alan takımların sahasında olması suretiyle oynanır.

Her iki grupta "Birinci Eşleşme" ile "İkinci Eşleşme"de tur atlayan takımlar "Üçüncü Eşleşme"yi teşkil ederler.

"Üçüncü Eşleşme" çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların "ikinci Eşleşme"nin galibi olan takımların sahasında olması suretiyle oynanır.

"Üçüncü Eşleşme"lerin sonunda tur atlayan takımlar ,Spor Toto 1. Lig'e yükselecek 3. takımın belirleneceği Final Müsabakasını oynamaya hak kazanırlar.

Play-off Tarihleri

Çeyrek Final 1.Maçlar: 9 Mayıs Perşembe

Çeyrek Final 2.Maçlar: 13 Mayıs Pazartesi

Yarı Final 1.Maçlar: 17 Mayıs Cuma

Yarı Final 2.Maçlar: 21 Mayıs Salı

Final: 28 Mayıs Salı

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER