Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Amedspor mücadelesi sonrasında konuk ekibin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalara yeşil-siyahlı ekibimizden yanıt geldi.

Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
banner3

Geçtiğimiz hafta sonu Yeni Sakarya Stadında oynanan ve Sakaryaspor'un 2-0 üstünlüğü ile tamamlanan Amedspor mücadelesi sonrasında konuk ekibin sosyal medyadan yaptığı provokasyon gibi açıklamalara yeşil-siyahlı temsilcimizden yanıt geldi.

Bilindiği üzere Sakaryaspor'un galibiyeti sonrası Amedspor'a ait, sosyal medya hesabından kamuoyuna yapılan açıklamada maç öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarından kesitlerin ekrandan verilmesi 'ırkçılık' olarak nitelendirilmiş ve bu yapılan Amedspor'a saldırı olarak tanımlanmıştı. Amedspor'un bu paylaşımları sonrasında ise sporseverler ve taraftar grupları sosyal medyadan kampanya başlatarak 'Vatan Millet Sakarya' etiketiyle yeşil-siyahlı camiamıza destek olmuşlardı.

"Klip Bu Maça Özel Değildi"

Konuyla ilgili bugün Sakaryaspor'dan yanıt geldi. Sosyal medya aracılığı ile Başkan Cevat Ekşi adına yapılan açıklamada, "Bahse konu klip Kuzey Irak'da TSK'nın düzenlediği operasyonda PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Sakaryalı Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in acısını paylaşmak üzere, bir hafta önce oynanan Niğdespor maçı öncesinde de yayınlanmıştır. Klip bu maça özel hazırlanmamış, sosyal medya üzerinden alınmıştır" dendi.

"Gaffar Okkan Diyarbakır'a Hizmet Ederken Şehit Edildi"

Sakarya ve Diyarbakır'ın kardeş şehirler olduğu belirtilen açıklamada, "Sakaryalı Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Diyarbakırlı kardeşlerimize hizmet verirken hain terör örgütleri tarafından şehit edilmiştir. Emniyet müdürümüzün şehadeti ile başlayan kardeşlik duygusu halen ilk günkü canlılığını korumaktadır. Diyarbakırlı'nın da Sakaryalı'nın da teröre karşı duruşu aynıdır. Tüm Türkiye teröre karşı tek yürektir" ifadeleri kullanıldı.

"Art Niyetli Şekilde Büyütülüyor!"

Müsabaka sonrasında da abartıldığı gibi bir olay yaşanmadığı belirtilen açıklamada, "Maç bitiminde soyunma odasına geçerken sporcular arasında meydana gelen ufak bir ağız münakaşası herhangi bir olaya dönüşmeden sağduyulu bir şekilde sonlanmıştır. Bu konu, klip yayınlanması ile birlikte büyütülerek art niyetli bir şekilde spora ve kardeşliğe gölge düşürecek bir hava oluşturma gayretkeşliğinden ibarettir"

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER