banner28

Sakaryaspor Başkanı Nalbant,"9 Milyon Borç Ödedik"

Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor Başkanı Nalbant,"9 Milyon Borç Ödedik"
banner3

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant düzenlediği basın toplantısında göreve geldikleri günden bugüne yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Nalbant, transferi açarak büyük bir iş başardıklarına inandığını belirterek görevinin başında olduğunu yapamayacağını düşündüğü anda Sakaryaspor’a zarar vermemek için bırakmaya hazır olduğunu söyledi.
 
9 MİLYON BORÇ ÖDEDİK
Başkan İbrahim Nalbant göreve talip oldukları tablo ile seçildikten sonra önlerine koyulan tablo arasında uçurum olduğuna değinerek; ‘’ 5 Milyon TL yakın transfer yasağına engel bir borç varken göreve talip olduk. Fakat seçildikten sonra karşımıza çıkan tablo 9 Milyon TL civarındaydı. Tabi bu bizim yönetim olarak tek başına altından kalkacağımız bir rakam değildi. Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce’nin de destekleri ile bu sorunu halletmiş olduk. Kendisine çok teşekkür ederim. Büyük mücadele verdi’’ dedi.
 
YİNE BORÇ GELECEK
Sakaryaspor’un borçlarının sıfırlanmadığını belirten başkan İbrahim Nalbant yapılan hayali bütçeler ve sıkıntılı sözleşmeler nedeni ile önümüzdeki Ocak ayında Sakaryaspor’un yine transfer yasağı ile karşı karşıya olduğunun altını çizdi. Nalbant; ‘’ Ramazan Sal’a 1 Milyon TL’ye yakın bir para ödedik. Kendisi ile yapılan sözleşme yüzünden Ocak ayında 500 Bin TL daha ödemek zorunda kalacağız. Bu oyuncunun dışında geçtiğimiz sezondan Zahit Fındık, Dilaver Güçlü, Ferhat Yazgan gibi isimlerden gelecek dosyalarla birlikte 2,5 Milyon TL civarında bir transfer yasağının Ocak ayında karşımıza çıkması bekleniyor" dedi. 

KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM
Kulübe verdiği nakit veya çekleri almak gibi bir hedefinin olmadığını belirterek; ‘’ Bazı arkadaşlar istifayı düşünmem halinde verdiğim rakamların bir kısmının yeni göreve gelecek yönetim tarafından ödenebileceğini söylediler. Fakat benim ne bırakmak gibi nede verdiklerimi almak gibi bir düşüncem var. Ekonomik olarak zor durumda olduğumuz doğru. Bütün gücümüzü transferi açmaya harcadık. Belli bir program dahilinde sorunu çözmeye çalışıyorum. Fakat çözemeyeceğimiz anlar ve çözecek bir talipli biri çıkarsa koltuk sevdalısı değilim’’ ifadelerini kullandı.
 
8 MİLYON TL’LİK TAKIM
Takıma yeni katılan oyuncuların maliyetleri hakkında da bilgi veren başkan İbrahim Nalbant, takımın yarısının maç başı anlaşması olduğuna dikkat çekerek; ‘’ Biz tabiri caizse hayali bir bütçe yapmadık. Sakaryaspor’u ileride zor duruma sokmamak için oynamadan garanti para alacak tarzı sözleşmelere yanaşmadık. Takımımız toplam maliyeti 8 Milyon civarındadır. Bu maç başı ödemeleri ile birlikte. Henüz prim sistemi ile ilgili net bir anlaşmaya varmadık bu yüzden sezonluk prim maliyeti bu rakamın dışındadır.’’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER