Sakarya Yüzme İl Karması Yine Tarih Yazdı

100. yıl etkinlikleri kapsamında Samsun'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (AnaLig) Yüzme Türkiye Finalleri sona erdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018-2019 faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Finalleri, Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan yarışmalar ve ödül töreni ile sona erdi.

Sakarya Yüzme İl Karması Yine Tarih Yazdı
banner3

Sakarya Yüzme İl Karması ilk olarak16-17 Mart 2019 tarihlerinde Edirne’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup müsabakalarında, ardından da 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenen Yarı Final Grup müsabakalarında ilimizi hem kızlarda , hem de erkeklerde başarıyla temsil ederek adını Samsun’da Düzenlenen Türkiye Şampiyonası Finallerine yazdırdı.

Sakarya Yüzme İl Karması 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Birinciliğinde Kızlarda üçüncüsü oldu. 9 İl Takımının yarışmalarda başarı aradığı kızlarda Ankara 231 puanla Türkiye birincisi , İzmir 218 puanla Türkiye ikincisi, Sakarya 147 puanla Türkiye üçüncüsü oldu. 10 İl Takımının katıldığı erkeklerde ise ; Ankara 264 puanla Türkiye birincisi, İzmir 252 puanla Türkiye ikincisi, Tekirdağ 167 puanla Türkiye üçüncüsü, Sakarya 151 puanla Türkiye dördüncüsü oldu.

Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen müsabakalarda dereceye girmeye hak kazanan İl karmalarına kupaları ve madalyaları verildi. Ödül töreninde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yüksek Performans Şube Müdürü Savaş Keskin madalya ve kupalarını taktim etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Sakarya Yüzme Havuzumuzda antrenman yaparak, Anadolu Yıldızlar Liginde mücadele eden Yüzme İl Karmamız, kızlarda Türkiye 3’sü, erkeklerde ise Türkiye 4.’sü olarak, Yüzmede tarih yazdı. Sporcularımızı tebrik ediyor, bundan sonraki spor hayatlarında da başarılar diliyorum. Bu başarıda pay sahibi olan başta velilerimiz ve antrenörlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonası Finallerinde Sakarya İl Karması Yüzme takımı geçtiğimiz yıl, erkeklerde Türkiye 2.’si , kızlarda ise Türkiye 5.’si olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER