Recep Demir'in İstifa Açıklaması

Recep Demir'in İstifa Açıklaması
banner3

Şuan eve dönüş yolunda evime giderken sıcağı sıcağına böyle bir yazı yazma gereği duydum. Aracımın camından Sapanca Gölü’ne vuran yakamozu izlerken radyomda Zeki Müren’den ‘Elbet bir gün buluşacağız’ çalması da tuzu biberi oldu tabi…

İlk başta şunu söyleyeyim benim Sakaryasporluluk serüvenim bu yıl başlamadı. Gençliğe yeni yeni adım attığım yıllarda o tribünlerde su da sattım simit de. Annemle babamdan habersiz birçok deplasmana kaçıp eve dönerken ‘acaba fark ettiler mi yokluğumu’ diye korkutan tir tir titrediğim de oldu çok kez…

Ne diyeceğimi de tam bilmiyorum aslında. İlk başta bu başarısız sonuçlar yüzünden bütün taraftarlarımızdan özür dilerim. Yayında da bahsettim, kupa maçı sonrası asansörde karşılaştığım 10-12 yaşlarındaki çocuğun gözyaşları artık bana bazı şeylerin değişmesi gerektiğini anımsattı. Gece eve döndüğümde de kızımın aldığımız mağlubiyetten dolayı bana karşı somurttuğunu görmek uzun zamandır düşündüğüm bu kararı artık uygulamaya almanın vaktinin geldiğini işaret etti.

Kendi hayallerimizin peşinden değil, Sakaryaspor’un geleceği çocuklarımızın hayallerinin peşinden gitmemiz lazım. Yönetimdeki herkesin iyi niyetli olduğuna sonuna kadar kefilim fakat çocukluk hayallerimiz, çocuklarımızın hayal kırıklıkları olmasın.

Ünlü âlim Muhammed İkbal’in “Yeni bir günün doğması için, birçok yıldızın batması gerekir” şeklinde çok sevdiğim bir sözü var. Yeni, çok daha sağlam bir Anadolu güneşinin doğması için biz küçük yıldızların sahneden çekilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Görev süremce yetkilerim çerçevesinde hep en iyisini yapmaya çalıştım. Yönetimdeki can dostum Haldun Şehit ve ekibimizin katkılarıyla tarihimizdeki ilk sinematik forma tanıtım filmi ve DMD challange projesi gibi büyük ses getiren projelere imza attık. Sakaryaspor’un adını tüm olumsuzluklara rağmen pozitif olarak gündemde tutmaya çalıştık.

Gitmeden de altyapısı tamamlanmış projelerimi açıkladım. Bunların hepsi araştırmaları çok titizlikle yapılmış işler. Kim uygulamak isterse hepsini paylaşıp sonuna kadar destek olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Benim için, ‘şov yapıyor’ ‘başkanlığa oynuyor’ diyenler oldu. Yeni oluşumlarda görev almayacağımı ve başkanlık gibi bir düşüncem olmadığını defalarca söyledim. Maalesef insanlar o kadar negatiflik içinde bir şeyler yapmak isteyen kişiler görünce ortada bir ‘amaç’ arıyor. Hepsine eyvallah. Herkese sevgim ve saygım sonsuz.

Bir keresinde hiç unutmam Zeytinburnu maçıydı rakibin tahrikleri sonucu maç bitmeden tribünden ayrılıp onlara ayrılan bölüme doğru gitmiştik. Şansa biz çıktıktan sonra Sakaryaspor 2 gol atmış ve galip gelmiş. Benim bundan sonra tüm temennim tarihin bu yönde tekerrür etmesi. İnşallah ben yönetici koltuğumdan taraftar kimliğime dönerken Sakaryaspor silkelenip kendine gelir.

Neyse lafı çok uzattım.

Herkes hakkını helal etsin. Benden yana kime en ufak hakkım varsa helal olsun. Her şeyi yaşayıp görelim.

Belki bir deplasman otobüsünde, omuz omuz maziyi konuşacağız.

Ama şunu bilin ki;

Elbet bir gün buluşacağız…

Bu gitmeler veda değil.

Kalbiniz özgür ve onu takip edecek cesaretiniz olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER