Haydi Gençler Arifiye Sizinle…

Arifiye’li sporcular ringlerde fırtına gibi esmeye devam ediyor…

Haydi Gençler Arifiye Sizinle…
banner3

Milli Boks Hakemlerimizden ve Arifiye Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Boks Takımı Antrenörü, Cem Yayla yönetiminde, antrenmanlarına devam eden genç boksörlerimiz, Türkiye Şampiyonalarında Arifiye’yi başarı ile temsil ediyor…

Arifiye Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Boks Takımından Burcu Dilara Özaydın 11-17 Ocak 2015 tarihleri arasında Şanlı Urfa’da yapılan Bayan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında, 70 Kg.’da, yarı final karşılaşmasında Bayburtlu rakibine yenilerek, Türkiye 3’ncüsü oldu.

Arifiye Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Boks Takımı, şu sıralar, 25-31 Ocak 2015 tarihleri arasında Artvin’de yapılan Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonasında karşılaşmalara katılıyor. Bu turnuvada Arifiye’yi; 57 Kg.’da Serdar Budak, 75 Kg.’da Ahmet Akdeniz temsil edecek.  

Milli Boks Hakemi ve Takım Antrenörü Cem Yayla yaptığı açıklamada; ”Boks, tam bir kondisyon spordur. Yani ‘’ fiziksel dayanıklılık’’ ve disiplin sporudur. Vücudun her anlamda kontrollü olması durumudur. Nefes, teknik, güç, disiplin beraberinde iyi bir kondisyonu getirir. Kondisyonun gelişmesi, boks hayatı için hayati önem taşır. Biz de, arkadaşlarımla birlikte, sporcularımızın hem kondisyonunu, hem de yakaladıkları kondisyonlarını devam ettirmelerini sağlamak için, çok sıkı çalışıyoruz. Çok şükür, sporcularımız da bu emeklerimizin karşılığını fazlasıyla verip, Arifiye’mizi en iyi şekilde temsil ediyor. Şahsen ben, boks sporunda Arifiye’nin çok iyi yerlere geleceği ve kesinlikle bir Türkiye Şampiyonu çıkaracağımız inancını taşıyorum. Bu azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesile ile, boks takımımızın kurulmasında emeği geçen ve çalışmalarımıza maddi manevi her türlü desteği veren başta sayın Kaymakamımız Mehmet Ünal ve Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu olmak üzere, tüm büyüklerimize teşekkür ediyor,  onların bu güven ve desteğine layık olmak için var gücümüzle çalıştığımızı bilmelerini istiyorum.” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER