Elveda İki Gözüm! Tatangalar, Eski Stadına Veda Etti

Sakarya Atatürk Stadyumuna veda organizasyonuna Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Feramuz Meral, Sakaryaspor eski başkanları Tuncer Tepe, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi ve yöneticiler, engelli vatandaşlar ve çok sayıda Sakaryaspor ‘a gönül veren taraftarlar katıldı.

Elveda İki Gözüm! Tatangalar, Eski Stadına Veda Etti
banner3

1950 ve 1960′lı yıllarda Adapazarı merkezinde o günkü şartlarda sadece amatör futbol takımlarına hizmet veren Adapazarı Şehir Stadı, 1965 yılında Sakaryaspor’un kurulması ile birlikte profesyonel maçlara ev sahipliği yapmaya başladı.

30.119 m2 alan üzerine kurulu olan Sakarya Atatürk Stadı;  13.500 seyirci kapasitesi ile Sakaryaspor’umuzun şampiyonluklarına, Türkiye Kupası sevincine ortak oldu. Sakarya Atatürk Stadyumunda sayısız milli sporcu ve gol kralları sahaya çıktı.

1999 Yılı depreminde hastahane olan Atatürk Stadyumu, vatandaşlarımızın acılarına da tanıklık etmiştir.

“ Uğruna ölümlere gidip geldiğimiz”, “biz bu şehri tribünden sevdik” diyerek Sakaryaspor’un her maçını takip eden cefakar taraftarın eski stada , yaptıkları tezahüratlar ile veda ettiler.

2002 yılında Sivas’ta yaşanan ve bugün 16.Yıldönümü andığımız elim trafik kazasında hayatını kaybedenleri de unutmayan taraftarlar, Sakaryaspor’lu yöneticilerden şampiyonluk sözü istediler.

Bugün burada Eski Atatürk Stadyuma veda için bulunarak tarihe tanıklık eden taraftarlar ; Yeni Stadyumda da yeni zaferlere tanıklık edeceklerini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER