Cebine Güvenen Küfretsin!

Cezalar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na 110 bin TL borcu bulunan Sakaryaspor “geçici transfer yasağı” ile karşı karşıya kaldı.

Cebine Güvenen Küfretsin!
banner3

Taraftarının yaptıklarından sorumlu tutulan yönetim bu cezayı ödemeden yeni transferlerini tescil edemeyecek.
Ara transferde birkaç isimle anlaşan  Sakaryaspor bir darbe de küfür eden taraftarından aldı
Sakaryaspor, bugüne dek görülmeyen bir uygulama başlattı, küfür eden taraftarı emniyet kameralarından tespit etti ve gelen cezaları suçlulara paylaştırdı. Dün Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Başkan Selahattin Aydın, artık cezaları, suçu işleyen taraftara fatura ediyor.
İki maçta suçlu görülen 10 kişi icraya verildi; bunlardan biri, kendi payına düşen 1650 liralık cezayı taksitlendirip, 200 liralık ilk taksiti ödedi.
Türk futboluna birçok yıldızı kazandıran, şu anda da 3. Lig 3. Grup’ta lider bulunan Sakaryaspor, “çirkin ve kötü tezahürat”ın karşılığını, “küfürbaz”lara ödetmeye başladı.
Başkan Selahattin Aydın’ın, “Kesesine güvenen küfretsin” sözü, yeşil-siyahlılarda uygulamaya kondu. Geçen sezon kendi sahalarında oynanan Manavgat Evrensekispor karşılaşmasının ardından, böyle bir uygulama içine girdiklerini anlatan Aydın, süreci şöyle anlattı: “Yönetim olarak zaten zor günler geçirdik. TFF tarafından bize fatura edilen çirkin ve kötü tezahürat neden yanlarına kâr kalsın dedik ve böyle bir uygulama başlattık. Emniyetimiz ile irtibata geçerek, kamera kayıtlarından, küfür edenlerin kimliklerini tespit ettik. Diğer maçların incelenmesi de devam ediyor. Küfür eden diğer taraftarları da bularak icra takibini devam ettireceğiz.”


TARAFTARA MEN CEZASI VAR
Kulüp Avukatı Osman Salih Tekin de, emniyetin ilk olarak Manavgat Evrenseki ve Bergama Belediye maçlarındaki küfürbazları kendilerine ilettiğini belirterek, “Manavgat maçında küfür eden 6 kişiye 8 bin TL, Bergama maçındaki 2 bin lirayı da 4 kişiye faiz ve masraflarıyla birlikte paylaştırdık ve icra takibi başlattık. Şimdilik 2 kişiden dönüş sağladık. Hatta bir kişi 1650 TL tutarı taksitlendirdi ve 200 lirasını ilk etapta ödedi. Birçoğu iş güç sahibi veya esnaf. Kimse bu şekilde anılmak istemiyor. Ailelerinin bile duymaması için uğraşıyorlar. Ayrıca içlerinde savcılık tarafından seyirden men cezası alanlar da bulunuyor” diye konuştu.
CEZAYI ÖDE, TRANSFER YAP
Çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları konusunda sonuna kadar gitme kararlılığında bulunan Sakaryaspor için ilginç bir durum da ortaya çıktı. Cezalar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na 110 bin TL borcu bulunan yeşil-siyahlılar, bundan dolayı “geçici transfer yasağı” ile karşı karşıya kaldı. Taraftarının yaptıklarından sorumlu tutulan yeşil-siyahlılar, bu cezayı ödemeden yeni transferlerini de tescil edemeyecek. Ara transferde birkaç isimle anlaşan yeşil-siyahlılar böylece bir darbe de küfür eden taraftarından aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER