banner28

Arifiye 2. Sentetik Çim Sahasına Kavuştu.

Arifiye'nin 2. Sentetik Çim Halı Sahası Hizmete Girdi…

Arifiye 2. Sentetik Çim Sahasına Kavuştu.
banner3

 

            Arifiye Belediyesi tarafından, Amatör Spor kulüplerinin antrenman yapması için yaptırılan Sentetik Çim Saha tamamlandı…

            Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "Arifiye'mizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerinin karşılaşmalara hazırlanması ve antrenman yapması için, Spor Kompleksimizin hemen yanında bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 7370m² alan üzerine Sentetik Çim Halı Saha yapımı için çalışmalarımıza başladık. Çevre çitleri, alt yapısı, tribünleri ve sosyal tesisin tadilatı Belediyemizce yapıldı. Sentetik Çim Halı Serimi için ihaleyi 26.03.2015 tarihinde yapmıştık. İhaleyi; KDV dahil üç yüz otuz altı bin TL ile en uygun teklifi veren Safir Çim Halı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. kazanarak sahanın yapımını üstlendi.

            Sosyal tesis binasında hakem odası, soyunma odası, duş ve wc'ler, seramik kaplama yenilendi. Bu çalışmalar için de yaklaşık otuz bir bin TL'lik bir harcamamız oldu. Sentetik Çim Halı sahamız, alt yapı çalışmalarımız ile birlikte yaklaşık dört yüz bin  TL'ye mal oldu.

            Yaptığımız yatırımlar ile Arifiye'miz; gençlerimizin bir çok spor dalını yapabileceği, çağdaş, modern bir ilçe oldu. Bunun meyvelerini de almaya başladık. Son yıllarda gençlerimiz Arifiye'mizi Bölgesel ve Ulusal müsabakalarda başarı ile temsil ediyor. Bu bağlamda bir çok şampiyon sporcuya sahibiz. Yine Arifiye'miz Amatör Liglerde yedi futbol takımı ile temsil ediliyor. İnanıyorum ki, bu sahamız onlara daha rahat bir ortamda antrenman yapma fırsatı sağlayacaktır. Tüm spor severlerimize ve Amatör Spor Kulüplerimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER