ANADOLU’NUN BATIRILAN GÜNEŞİ 54 YAŞINDA

Bir zamanlar Türk futbolunda adını sık sık duyuran Sakaryaspor sessiz sedasız 54. yaşını kutluyor.

ANADOLU’NUN BATIRILAN GÜNEŞİ 54 YAŞINDA
banner3

17 Haziran 1965 tarihinde kurulan efsane Sakaryaspor Türk futboluna ismini yazdırdı. Yeşil siyahlı kulüp en son 2006-2007 sezonunda Süper Lig’de mücadele etti. Üst üste küme düşerek 3.lige kadar geriledi. 2016 – 2017 sezonunda playoff finalinde Olimpiyat stadında binlerce Sakaryaspor sevdalısının akın ettiği karşılaşmayı kazanarak 2.lige yükseldi. 2.ligte iki sezon üst üste playoff finalinde kaybederek elenen yüzü bir türlü gülmeyen Anadolu’nun batırılan güneşi Sakaryaspor kimsesiz çocuk gibi 54. Yaşını kutluyor.

“54. Yaşa Yakışır Kutlama Bekliyoruz”

Bugün itibariyle 54 yaşına giren efsane Sakaryaspor camiasında son alınan final mağlubiyetinin de etkisiyle büyük bir sessizlik hakim. Yeşil siyahlı renklere gönül veren Sakaryalı taraftarlar 54. yılda plakaya yakışır bir kutlama beklerken bu sessizlik karşısında büyük bir üzüntü duyduklarını ifade ettiler.

54 Yıllık Şanlı Tarih!

Federasyon Kupasını kazanan, Avrupa kupasında mücadele ederek gururumuz olan, teknik direktöründen futbolcusuna kadar Türk futboluna sayısız yıldız yetiştiren Sakaryasporumuz yarım asrı geride bıraktı. Ethem Boran başkanlığında Fikret Aldinç, İsmet Kahyaoğlu, Mikail Temizel, Fuat (Bursalı), İhsan Özbek, Faruk (Mersinli), Musa Çetiner, Beşir Belat, Çarli Erdoğan, Rıfkı Manavoğlu ve Zeki Aydıntepe'den oluşan kadroyla Türk futboluna adım atan Sakaryaspor, 54 yıllık şanlı tarihinde büyük başarılara imza atarak gurumuz oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER