Yüzçeler'den Sürpriz Hamle

Büro Memur Sen Sakarya Şube Başkanı Yunus Emre Yüzçeler siyasete atılıyor. Yüzçeler, Geyve’ye Belediye Başkan Aday Adayı olmak için kolları sıvadı.

Yüzçeler'den Sürpriz Hamle
banner3

Yerel seçimler yaklaşırken ilçelerde aday adayı olacak isimler de netleşmeye başladı. Belediye başkanlarında büyük değişiklik beklenen AK Parti’de hemen hemen her ilçede aday adayı olacak isimler boy göstermeye başladı. Geyve’de de mevcut Belediye Başkanı Murat Kaya’nın başka bir adaylık düşüncesi olduğu ve bu düşüncesini gerçekleştirmesi halinde Büro Memur Sen Sakarya Şube Başkanı Yunus Emre Yüzçeler’in Geyve Belediye Başkan Aday Adayı olacağı öğrenildi.

Yüzçeler’in yanı sıra Geyve Belediye Başkanlığı içim güçlü isimlerin de nabız yokladığı iddia edildi. Bu isimlerin başında eski İlçe Başkanı Muhittin Irmak gelirken Sabri Bölükbaş ve Hüseyin Özkan’ın da aday adaylığı düşüncesi olduğu biliniyor.

Geyve Adliyesi eski çalışanı ve Büro Memur Sen Sakarya Şube Başkanı Yunus Emre Yüzçeler’in memuriyetinden istifa ederek AK Parti’den Geyve Belediye Başkan Aday Adayı olacağı ve yakın çevresiyle bu konuda istişare ettiği öğrenildi. Sendikal faaliyetlerde başarılı bir şekilde adından sıkça söz ettiren Yüzçeler, 2016 yılında yapılan Büro Memur Sen Sakarya Şube Başkanlığı seçimlerinde 8 yıllık Başkan Cemal Akyol’un karşısında aday olarak seçimi büyük farkla kazanmıştı. Yunus Emre Yüzçeler’in bu başarısı aday adayı olması halinde AK Parti Genel Merkezi’nce dikkate alınacağı düşünülüyor. Öte yandan Geyveli vatandaşların da Yüzçeler’e aday adayı olması hususunda baskı yaptığı gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER