YÜCE’NİN GÜNDEMİ GÖREVLENDİRME DEĞİL SAKARYA İÇİN YAPILACAKLAR!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin belediye kadrolarında yapacağı söylenen değişiklikler son günlerde medyaya fazlaca yansısa da kendisinin asıl gündeminin bu olmadığı öğrenildi.

YÜCE’NİN GÜNDEMİ GÖREVLENDİRME DEĞİL SAKARYA İÇİN YAPILACAKLAR!
banner3

31 Mart yerel seçimlerinin ardından gözlerin çevrildiği Büyükşehir Belediyesinde Başkan olarak göreve gelen Ekrem Yüce’nin belediye kadrolarında değişiklik yapı yapmayacağı, yaparsa kimlerin gidip kimlerin yer değişikliği olacağı yada yeni kimin geleceğine dair bir çok haber medyaya yansıdı. 

 

Son günlerde yeniden alevlenen haberlere göre önümüzdeki Perşembe günü kadrolarını açıklayacağı iddia edilen Ekrem Yüce’nin ise ana gündeminin bu olmadığı öğrenilirken kendisini özellikle daha önce medyaya da yansıyan iki ekonomik konu başta olmak üzere diğer işlere odaklandığı öğrenildi.

 

Bilindiği üzere Sakarya için büyük önem atfeden Vergi iadesi konusu ile ilgili geçtiğimiz hafta Hazine Maliye bakanı Berat Albayrak ile görüşen Başkan Yüce ayrıca Deprem döneminde alınan yardım paralarının geri ödemeleri konusunda  da bir çalışma yapıyor.

 

KADRO DEĞİŞİKLİĞİ BİRİNCİ ÖNCELİK DEĞİL!

 

MedyaRota.Com editörünün elde ettiği bilgilerde, Büyükşehir Belediyesinde yapılması beklenen kadro değişikliğinin Başkan Yüce’nin birinci öncelikli işleri arasında olmadığı, kendisinin yönetim anlayışında herhangi bir görevlendirmenin iptal edilmesi yada yapılması noktasında hassas bir tutum içerisinde olduğu ifade edilirken Sakarya’nın konuşması gereken meselelerin kadro değişikliğinden çok yapılması beklenen hizmetler olduğunun altı çiziliyor.

 

 

FİDAN VE PEYZAJ AŞ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR!

 

Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yeni dönem ilk meclisinde kurulmasına karar verilen Fidancılık ve Peyzaj A.Ş ile ilgili çalışmalarını da sürdüren Başkan Ekrem Yüce dün Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel müdürü Faruk Kacır’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu. 

 

Fidancılık ve Peyzaj AŞ ile yine kurulması planlanan Tarım AŞ’nin Sakarya’ya büyük değer katacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce’nin yakın çevresine sıklıkla “Bizim önceliğimiz Sakarya. Sakarya için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız. Konuşulması gereken meselelerimiz Sakaryalıya hizmet etmek olmalı. Bu konunun dışında bir gündemimiz yok” dediği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER