YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINIYOR

24 Haziran sonuçlarının ardından yerel seçimlerin erkene alınması için AK Parti tarafında çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINIYOR
banner3

Kamuoyunda son günlerin merak edilen konusu yerel seçimlerin zamanında mı yoksa erkene alınarak mı yapılacağı. MedyaRota.Com un edindiği bilgilere göre AK Parti genel merkezi seçimleri Kasım 2018’e almak için çalışma yürütüyor. 

Seçim sonuçlarında partinin oyları düşerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir fark ile yeniden seçilmesi gözleri parti içerisine çevrildi. Seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasınday ‘Halkımızın partimize verdiği mesajı aldık’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan partide yaptığı toplantı sonrası tüm illerden oy düşüşü ile ilgili rapor istedi. Özellikle belediyeler ile ilgili çalışma yapılmasını isteyen AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir yandan da teşkilatlara seçim sürecinin bitmemiş gibi hazırlıklı olmaları talimatı verdi. 

MedyaRota’nın edindiği bilgiler ise AK Parti olası bir erken seçimin Kasım ayında yapılması için çok önceden çalışmaya başladığı yönünde. 

Bu konuda düşüncelerini aktarılan görüş ise şu şekilde;
Kamuoyunda bu yöndeki beklenti göz önüne alınarak ve Belediyeler ile ilgili gelen şikayetlerin çok fazla olmasıyla oy kaybının bu sebeple arttığı değerlendirildiğinde seçimlerin erkene alınması ve birçok değişikliğin yapılması kaçınılmaz oldu. 

Öte yandan Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba da yaptığı açıklama ile seçimlerin erkene alınmasının doğru olacağını ifade etti.


Bakan Fakıbaba “Mart 2019 gerçekleştirilmesi beklenen yerel seçimde yoğun bir rekabet olacağını belirterek, "Çok rekabet olacak. Bence biz hemen hızlı bir şekilde hükümet kurulduktan hemen sonra başlamak zorundayız. Bu seçim atmosferi bitmeden yeni bir seçim atmosferine gireceğiz. Diğer partiler de aynı şeyi yapacak. Bu konuda haberler çıkıyor, Kasım ayına alınacak diye. Ben bilmiyorum ama ben eski bir belediyeci olarak böyle bir şeyin doğru olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINIR MI?

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 00:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER